Városlista
2025. június 15, vasárnap - Jolán

Hírek

2017. Szeptember 20. 17:38, szerda | Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu

A mobil laborok munkatársainak speciális gyakorlata volt Kisfaludon

A mobil laborok munkatársainak speciális gyakorlata volt Kisfaludon

A Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság iparbiztonsági főfelügyelője, Csehó Tamás tűzoltó alezredes szervezett régiós szintű gyakorlatot Kisfaludon.

A mobil labor szakembereinek füsstel teli helyiségben eltűnt embert kellett megtalálniuk és ismeretlen anyagot kellett beazonosítaniuk.

Kisfaludon az úgynevezett mélyépítésű létesítményben volt Fejér-, Komárom-Esztergom- és Győr-Moson-Sopron megye katasztrófavédelmi mobil labor szolgálatainak gyakorlata. Egészségre ártalmatlan színházfüsttel árasztották el a helyiségeket és a gyakorlat során egy eltűnt személyt imitáló bábut kellett megtalálni és kimenteni.

További két helyszínen Petri-csészékben kismennyiségű oldószert tartalmazó anyagokat helyeztek el a gyakorlat előkészítői, amit szintén fel kellett kutatni és a mobil labor műszereivel, eszközeivel be kellett azonosítani.

A gyakorlat előkészítéséhez és lebonyolításához Szabó Attila tűzoltó alezredes, a Katasztrófavédelmi Kutatóintézet vezetője is segítséget nyújtott, valamint a rossz látási viszonyok között, teljes tűzoltó védőfelszerelésben és légzésvédő készülék használatával végrehajtott feladatokat Geiger Zoltán tűzoltó alezredes, megyei tűzoltósági főfelügyelő ellenőrizte munkabiztonsági szempontból.

A gyakorlatot követően Farkas-Bozsik Gábor tűzoltó alezredes, a Székesfehérvári Katasztrófavédelmi Kirendeltség tűzoltósági felügyelője tartott ismeretfelújító felkészítést az eszköznélküli, alapszintű sérültellátás és újraélesztés témakörökből.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi

Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.

2025. Június 15. 08:30, vasárnap | Külföld

Donald Trump: nagyrészt Iránról, kisebb részt Ukrajnáról szólt a szombati telefonbeszélgetés Vlagyimir Putyinnal

Donald Trump szerint elsősorban az Irán körül kialakult helyzetről, és kisebb részt Ukrajnáról szólt Vlagyimir Putyin orosz elnök szombaton folytatott telefonbeszélgetése - ezt az amerikai elnök közösségi médiaoldalán közölte.