Hírek
2011. Október 15. 07:41, szombat |
Belföld
Forrás: OrintPress
A T. rex hatalmasabb volt, mint hitték

A szakértők a legfrissebb kutatások szerint azt állítják, hogy a félelmetes Tyrannosaurus rex sokkal hatalmasabb lehetett, mint azt eddig hitték.
Az Egyesült Államokban használták a tudósok azt a háromdimenziós technológiát, amely a dinoszauruszok csontvázának vizsgálatával szinte valós képet készít az egykori élőlényről. Ezek közben a vizsgálatok közben derült fény arra, hogy a T. rex méreteit korábban valószínűleg nagyon alábecsülték - írja a CBBC Newsround.
Az adatok szerint egy 'újszülött' nagyjából 10 kilogrammot nyomhatott, vagyis annyit, mint egy 6 hónapos csecsemő, a következő 17 éve során pedig 9 tonnásra hízott - vagyis súlya kifejlett állapotában megegyezett 9 nem túl nagy személyautóéval.
A számok megdöbbentőek, különösen annak fényében, hogy a tudósok eddig nagyjából fele ekkorára becsülték egy kifejlett példány súlyát. A szakértők most azon dolgoznak, hogy még több T. rex maradvány kerüljön elő - nem tartják ugyanis kizártnak, hogy az ősi ragadozó még a most mértnél is nagyobbra nőhetett.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország minden támadás ellenére felgyorsítja a Paks II. atomerőmű építését
Magyarország minden támadás, minden akadályozási kísérlet ellenére felgyorsítja a paksi bővítést, így a következő évtized elejére működésbe is léphetnek az új atomerőművi blokkok -
2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld
Balatoni Katalin: a magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot
A magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot, azonban abban biztosak lehetünk, hogy a tudásuk így is nemzetközi szinten kiemelkedő
2025. Szeptember 16. 07:43, kedd | Belföld
MABISZ: idén is milliárdos károk, jelentős pusztítás a viharszezon országos mérlege
2025. Szeptember 16. 07:41, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint a barbarizmus vert gyökeret Svédországban
Barbarizmus vert gyökeret Európa egyik legnagyobb nemzetének hazájában, Svédországban a hagyományos értékek elhagyása, a józan ész mellőzése és a gyenge kormányzás következtében - írta Orbán Viktor az X-en hétfőn.