Városlista
2025. augusztus 1, péntek - Boglárka

Hírek

2018. Március 01. 07:37, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

A tél leghidegebb éjszakájával kezdődött a meteorológiai tavasz

A tél leghidegebb éjszakájával kezdődött a meteorológiai tavasz

A tél leghidegebb éjszakájával kezdődött a meteorológiai tavasz - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat szerda este az MTI-vel.

Az extrém hideg miatt az ország nagy részére elsőfokú, néhány megyére másodfokú figyelmeztetést adtak ki.

Az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzésükben azt írták: az ország nagyobb részén mínusz 15 fok alatti hőmérsékletek valószínűek, a Dunántúl délnyugati, nyugati megyéiben és az Északi-középhegység völgyeiben mínusz 20 fok alatti hőmérsékletek valószínűek. Az extrém hideg miatt Jász-Nagykun-Szolnok és Hajdú-Bihar megye kivételével az egész országra kiadták a figyelmeztetést. Vas, Zala és Somogy megyére csütörtökre másodfokú figyelmeztetést adtak ki.

Az előrejelzés szerint csütörtökön a nappali maximumok mínusz 7 és mínusz 2 fok között alakulnak.

A meteorológiai szolgálat kitért arra is, előreláthatólag csütörtök hajnalig helyenként - főként a délkeleti és a középső területeken - még kialakulhat hószállingózás, gyenge havazás. Csütörtökön délutántól, estétől délnyugaton, délen újabb havazás kezdődik, éjfélig délnyugaton, délen akár 5 centiméter porhó várható. Baranyában és Somogy megye déli felében valószínű nagyobb hó. Baranya megyére csütörtökre a havazás miatt is elsőfokú figyelmeztetést adott ki a meteorológiai szolgálat.

Címkék: fagy, hideg, tél, tavasz

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 01. 08:44, péntek | Belföld

A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható

A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható, a Dunántúlon lesz hűvösebb és felhősebb, míg a Tiszántúlon és a Dél-Alföldön lesz melegebb, oda inkább csak vasárnap érkezik meg a csapadék

2025. Augusztus 01. 08:43, péntek | Belföld

Orbán Viktor: nagyon nagy az érdeklődés a 3 százalékos lakáshitel iránt

Nagyon nagy az érdeklődés a fix 3 százalékos lakáshitel iránt - mondta a miniszterelnök a Kossuth rádióban pénteken.

2025. Augusztus 01. 08:39, péntek | Belföld

Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet

Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet – közölte a pályázatot koordináló Veszprém-Balaton 2023 Zrt. csütörtökön az MTI-vel.

2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld

15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik

A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik