Hírek
2017. Szeptember 01. 19:12, péntek |
Helyi
Forrás: okkfehervar.hu
Alzheimer café
Jövő pénteken Alzheimer Café címmel indítanak programsorozatot a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban.
A kezdeményezés lehetőséget teremt arra, hogy az Alzheimer-kórban vagy egyéb szellemi hanyatlásban szenvedők és az érintett családtagok, gondozók egy csésze kávé mellett beszélhessenek problémáikról, tapasztalataikról. Az első találkozó jövő pénteken lesz 17 órakor.
Alzheimer Café – ezzel a címmel indít programsorozatot a Katolikus Szeretetszolgálat Országos Papi Otthona egy nemzetközi minta alapján. Olyan önkéntes szerveződésű közösséget szeretnének létrehozni, amely találkozási lehetőséget nyújt elsősorban az Alzheimer-kórban szenvedők vagy a szellemi hanyatlás valamely típusaiban érintettek, illetve az őket gondozó családtagjaik, barátaik, gondozóik vagy a téma iránt fogékony emberek számára. A havi rendszerességgel tervezett találkozásokon a résztvevők egy csésze kávé mellett beszélgetve feltehetik kérdéseiket, megoszthatják tapasztalataikat, aggodalmaikat, és rövid előadásokat hallhatnak a témához kapcsolódóan.
Az első programra szeptember 8-án, pénteken 17 órakor kerül sor a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban: Dr. Radnainé Dr Egervári Ágnes tart előadást az INDA programról (Interprofesszionális Demencia Alapprogram), majd Botka Gáborné személyes tapasztalatokon alapuló, beszélgetésre invitáló előadása következik Beteg a családban címmel.
A rendezvény ingyenes, minden érdeklődőt szeretettel várnak. Részletek olvashatók a művelődesi ház oldalán.
Cím: 8000 Székesfehérvár, Liszt Ferenc utca 1.
Porta: 22/502-871
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Helyi
Bajnokok Ligája - Elindultak a budapesti döntő előkészületei
A Puskás Arénában lezajlott a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjének előkészületeit beindító első munkaértekezlet.
2025. Augusztus 17. 00:00, vasárnap | Helyi
Vida Beni ismét gokartban!
Augusztus közepén rendezték az RMC Hungary Gokart Országos Bajnokság IV. fordulóját, ezúttal Kecskeméten.
2025. November 01. 08:57, szombat | Életmód
Halottak napja - Országszerte hosszabb ideig tartanak nyitva a temetők
2025. November 01. 08:56, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Győrben létrejön a hatodik Konfuciusz Intézet Magyarországon
Budapest, Debrecen, Miskolc, Pécs és Szeged után a győri Széchenyi István Egyetemen létrejön immár a hatodik Konfuciusz Intézet is Magyarországon, ami újabb lendületet ad a magyar-kínai együttműködésnek
