Hírek
2017. Augusztus 16. 17:37, szerda |
Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu
Augusztus 20-ig látogatható a Pompeji kiállítás Gorsiumban
Augusztus 20-ig várja a látogatókat a Pompeji – Élet és halál a Vezúv árnyékában című kiállítás a táci Gorsium Szabadtéri Régészeti Park látogatóközpontjában.
A Szent István Király Múzeum egyedülálló, látványos kiállításán megismerkedhetünk a katasztrófa miatt néhány óra alatt megsemmisült, egykor virágzó város lakóinak életével, a gladiátorok, a közfürdők, de az ókori bordélyházak világával is.
Augusztus 16-án aktuális ülését tartotta a Székesfehérvár-Tác Önkormányzati Társulás Társulási Tanácsa Gorsiumban. A testület tagjai megnézték a régészeti parkban márciusban megnyílt „Pompeji – Élet és halál a Vezúv árnyékában” című, unikumnak számító kiállítást, amely augusztus 20-ig, vasárnapig, naponta 10:00-18:00 óra között várja látogatóit.
- Annak, aki kíváncsi a Nápolyi Nemzeti Múzeum gyűjteményéből származó ritka kincsekre, mindenképpen érdemes kilátogatnia, és élnie a soha vissza nem térő lehetőséggel!

Róth Péter alpolgármester, a társulási tanács elnöke elmondta: "A Pompeji kiállítás páratlan sikert aratott a március 25-i megnyitása óta. Eddig több tízezren tekintették meg, a látogatók száma akár a 45 ezret is elérheti a vasárnapi zárásig, így az évben Gorsiumba több, mint 50 ezren is kilátogathatnak, ami a 70-es évek óta nem látott látogatócsúcs."
A Gorsium Régészeti Park nyitva áll a szabadtéri kikapcsolódást tervezők előtt a következő napokban. A parkba – akárcsak a Szent István Király Múzeum egyéb kiállítóhelyeire – ingyenes a belépés augusztus 20-ig.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi
Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád
Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.
2025. December 17. 07:52, szerda | Bulvár
HUN-REN: ökológiai szempontból jobb a valódi fenyőfa, mint a műfenyő
Ökológiai szempontból jobb valódi fenyőfát vásárolni karácsonyra, mint műfenyőt - hívja fel a figyelmet Aszalós Réka, a Magyar Kutatási Hálózat (HUN-REN) Ökológiai Kutatóközpontjának tudományos munkatársa.
2025. December 17. 07:51, szerda | Életmód
Nyolc év után ismét Magyarországon ad koncertet a The Prodigy
Nyolc év után ismét Magyarországon ad koncertet a The Prodigy. Az elektronikus zene történetének egyik legnagyobb hatású formációja július 4-én a SopronFest színpadán tér vissza a magyar közönség elé
2025. December 17. 07:49, szerda | Külföld
Donald Trump jogi képviselői egy floridai bíróságon nyújtották be a BBC elleni 10 milliárd dolláros keresetet
Donald Trump amerikai elnök jogi képviselői Washingtonban kedden bejelentették, hogy egy floridai bíróságon nyújtották be a brit BBC elleni keresetet összesen 10 milliárd dolláros értékben.
