Hírek
2011. Július 18. 07:41, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
Az óriáspandák titkos élete

A tudósok részletes kutatások után nemrégiben felfedezték, hogy a hím és a nőstény óriáspandák valójában egymástól távol, teljesen különböző élőhelyeken élnek.
A felfedezés a szakemberek szerint sokat segíthet a vadon élő pandák védelmében, valamint abban is, hogy hogyan engedjék szabadon a fogságban élő állatokat.
A kutatók a kínai Liangshan-hegységben tanulmányozták az óriáspandák mozgását - elsősorban szemtanúk segítségével és az állatok által hátrahagyott ürülék elemzésével. Az ürülék további fontos szerepet is játszott a tanulmányban, hiszen ebből a tudósok meg tudták állapítani az állatok nemét is - írja a Journal of Zoology.
Végül arra a következtetésre jutottak, hogy míg a nőstény pandák sokkal szívesebben élnek a magasabban fekvő tűlevelű erdőkben, illetve a meredekebb hegyoldalakon található vegyes erdőségekben, addig a hímek hatalmas területeket vándorolnak be.
A szakemberek szerint erre az a magyarázat, hogy a nőstényeknek biztos helyekre van szükségük az utódok világra hozásához és a kicsik felneveléséhez, és az is fontos szempont, hogy a bambusz utánpótlás folyamatos legyen - a hímek ezzel szemben szabadon vándorolhatnak. Ez azonban azt is jelenti, hogy a nőstényeket és a kölyköket sokkal súlyosabban érinti az élőhelyek zsugorodása, amire a jövőben a környezetvédőknek jobban oda kell figyelniük.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 18. 09:47, péntek | Belföld
ÉKM: jó tempóban halad a Déli Körvasút 2. ütemének építése
Jó tempóban halad a Déli Körvasút 2. ütemének építése, a beruházás az elmúlt 100 év legjelentősebb budapesti vasútfejlesztése
2025. Április 18. 09:46, péntek | Belföld
NAV: érdemes minél előbb kiegészíteni bevallásukat azoknak, akiknek visszajár adó
2025. Április 18. 09:45, péntek | Belföld
Meteorológia: Mezőkovácsházán 30,6 Celsius-fok volt csütörtök délután
Csütörtökön először haladta meg a hőmérséklet Magyarországon ebben az évben a 30 Celsius-fokot - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.
2025. Április 18. 09:44, péntek | Belföld
Kora nyárias időjárás várható a húsvéti hosszú hétvégén
Nagypénteken még több hullámban várható zápor, zivatar és a hőmérséklet is kissé visszaesik, de ezt követően nagyrészt napos, kora nyárias idő várható a húsvéti hosszú hétvégén, 20-26 Celsius-fok feletti maximumokkal