Városlista
2025. július 31, csütörtök - Oszkár

Hírek

2014. Augusztus 03. 14:00, vasárnap | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Bezárnak több tucat fogadóoldalt

Bezárnak több tucat fogadóoldalt

Akár több tucat internetes sportfogadási oldal blokkolásáról is határozhat a közeljövőben az adóhivatal, az érdeklődők több oldalt már most sem érhetnek el.

A fellépést a hazai több tízezer játékos és a szerencsejáték-ipar védelme indokolja. Kérdés ugyanakkor, hogy a hivatalt nem lehet-e kicselezni különböző informatikai megoldásokkal - írja a Magyar Nemzet.

Internetes sportfogadó és pókerezőoldalakra vadászik a Nemzeti Adó- és Vámhivatal. A szervezet – a szerencsejáték-törvény előírásai szerint – a közelmúltban hozzálátott azoknak a játékra, fogadásra biztató honlapoknak a hatósági blokkolásához, amelyek magyar engedély nélkül végzik tevékenységüket és kínálják szolgáltatásaikat a fogyasztóknak. Idehaza – mint azt a lap NAV-tól megtudta – jelenleg kizárólag a Szerencsejáték Zrt. működtethet sportfogadásra módot adó internetes oldalt. Az adóhivatal becslése szerint ugyanakkor több tucatra tehető azoknak a jórészt külföldi elnevezésű weblapoknak a száma, amelyeket a honi játékosok Magyarországon is elérhetnek, vagyis ahol pénzüket feltehetik, szerencséjüket kipróbálhatják.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld

15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik

A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik

2025. Július 31. 07:46, csütörtök | Belföld

Százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben

A pótfelvételivel együtt százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben

2025. Július 31. 06:00, csütörtök | Belföld

Továbbra is változatlan feltételekkel érvényesíthető a négy vagy több gyermeket nevelő anyák kedvezménye

A négy vagy többgyermekes anyáknak 2020. január 1-je óta a kereső tevékenységből származó jövedelmük után nem kell szja-t fizetniük, ebben semmilyen változás nem történt.

2025. Július 30. 13:23, szerda | Belföld

Ma indul az új adategyeztetési kampány; a NAV ezúttal a hibás bevallásgyakoriságra figyelmeztet

A NAV ma értesíti azokat az adózókat, akik online számlaadat-szolgáltatásaik és pénztárgépadataik alapján 2025-ben átlépték az éves áfabevallásra vonatkozó értékhatárt, mégsem váltottak havi vagy negyedéves bevallásra.