Hírek
2017. Július 27. 17:04, csütörtök |
Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu
Diplomaátadó ünnepség volt kedden a Corvinuson
A Budapesti Corvinus Egyetem Társadalomtudományi és Nemzetközi Kapcsolatok Karán kedden diplomaátadó ünnepséget tartottak.
Az eseményen Mészáros Attila alpolgármester is köszöntötte a végzős diákokat, felhívva figyelmüket a székesfehérvári álláslehetőségekre, és hangsúlyozva a BCE Székesfehérvári Campusának szerepét a város jövőjét illetően.
Július 25-én, kedden tartották a Budapesti Corvinus Egyetem Társadalomtudományi és Nemzetközi Kapcsolatok Karának diplomaátadó ünnepségét. Csaknem kétszáz, köztük öt székesfehérvári születésű hallgató végezte el tanulmányait kommunikáció és médiatudomány, szociológia alap- és mesterképzésben, valamint a közgazdásztanár mesterképzésben és szakirányú továbbképzési szakon, és vehette át oklevelét.

Az eseményen köszöntőt mondott Mészáros Attila alpolgármester, aki a friss diplomások figyelmét a székesfehérvári álláslehetőségekre hívta fel, kiemelve a dinamikusan fejlődő város megtartó közösségének erejét: „(…) Keressék meg a lelki otthonuk mellett a hivatásuk, a munkájuk otthonát is. Legyenek valahol otthon a világban! Nézzenek körül, amikor munkát keresnek és vállalnak. Ne csak metropoliszokban gondolkodjanak, mint Budapest. Jöjjenek el és érezzék meg, milyen ereje van egy budapestinél kisebb, megtartó közösségnek." - mondta.

"Jelenleg Magyarországon a legnagyobb vásárlóerő, a legdinamikusabban fejlődő gazdaság, az egy főre jutó legmagasabb gépjárműszám, a megyei jogú városok között a legmagasabb átlagfizetés, szinte alig mérhető munkanélküliség, sőt magas munkaerőhiány Székesfehérváron van. A városnak, ami Önöket is várja, hogy a legnagyobb vállalatoknál, fontos projektekben elhelyezkedjenek és tapasztalataikat gyarapítsák." - fogalmazott Székesfehérvár alpolgármestere.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi
Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád
Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.
2025. December 17. 07:52, szerda | Bulvár
HUN-REN: ökológiai szempontból jobb a valódi fenyőfa, mint a műfenyő
Ökológiai szempontból jobb valódi fenyőfát vásárolni karácsonyra, mint műfenyőt - hívja fel a figyelmet Aszalós Réka, a Magyar Kutatási Hálózat (HUN-REN) Ökológiai Kutatóközpontjának tudományos munkatársa.
2025. December 17. 07:51, szerda | Életmód
Nyolc év után ismét Magyarországon ad koncertet a The Prodigy
Nyolc év után ismét Magyarországon ad koncertet a The Prodigy. Az elektronikus zene történetének egyik legnagyobb hatású formációja július 4-én a SopronFest színpadán tér vissza a magyar közönség elé
2025. December 17. 07:49, szerda | Külföld
Donald Trump jogi képviselői egy floridai bíróságon nyújtották be a BBC elleni 10 milliárd dolláros keresetet
Donald Trump amerikai elnök jogi képviselői Washingtonban kedden bejelentették, hogy egy floridai bíróságon nyújtották be a brit BBC elleni keresetet összesen 10 milliárd dolláros értékben.
