Városlista
2025. szeptember 16, kedd - Edit

Hírek

2020. Május 09. 06:20, szombat | Kék hírek
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Elfogtak egy magyar bűnözőt Németországban

Elfogtak egy magyar bűnözőt Németországban

Németországban elfogtak egy magyar férfit, aki társaival több száz millió forintnyi ékszert és készpénzt rabolt el Budapesten - közölte a rendőrség pénteken a police.hu-n.

A közlemény szerint K. László a TOP50-es körözési listán szerepelt és európai elfogatóparancs is volt ellene. A férfi és társai 2012-ben, a karácsonyi ünnepek alatt úgy loptak el 196,5 millió forintnyi értékben ékszereket és karórákat egy budapesti ékszerboltból, hogy megbontották a bolt melletti üzlethelyiség falát, és hátulról átfúrták a páncélszekrényt.

Hozzátették,: 2013. november 5-én pedig társaival Budapesten fegyverrel raboltak ki egy vietnami állampolgárt; tőle 200 millió forint értékű valutát zsákmányoltak.

A Fővárosi Törvényszék a fenti ügyek miatt tíz év fegyházra ítélte a férfit, aki azonban nem kezdte meg büntetése letöltését, hanem 2017 decemberében levágta a nyomkövetőt és megszökött a házi őrizetből.

K. Lászlót a német rendőrség május 7-én Buchen egyik lakónegyedében elfogta. Magyarországi kiadatásáról később döntenek - áll a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 16. 07:45, kedd | Kék hírek

Választási csalás - Hirtelen több választópolgár lett a zala megyei faluban

Tömeges betelepülés miatt meg kell ismételni a Magyarföldön szeptember 7-én tartott időközi önkormányzati választást, a törvénysértés miatt a rendőrségnek is átadják az iratokat

2025. Szeptember 13. 09:28, szombat | Kék hírek

A vezetés közbeni telefonhasználatot ellenőrzi a rendőrség az utakon

Keddtől országos közlekedésbiztonsági ellenőrzést tartanak Magyarország közútjain, a rendőrök elsősorban a vezetés közbeni telefonhasználatot figyelik