Hírek
2019. Március 12. 15:12, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Elítélték a férfit, aki megerőszakolta volt feleségét
Nem jogerősen három év tíz hónap fegyházbüntetésre ítélt a Veszprémi Járásbíróság egy férfit, aki megerőszakolta volt feleségét - közölte a Veszprém Megyei Főügyészség kedden az MTI-vel.
Azt írták: a Veszprémi Járási Ügyészség szexuális erőszak bűntette miatt az elkövetéstől számított két héten belül bíróság elé állított egy 35 éves férfit, aki február közepén az egyik Veszprém-környéki településen volt feleségére támadt, fenyegette, bántalmazta és a nő akarata ellenére közösült vele.
A főügyészség tájékoztatása szerint a tettest a Veszprémi Járásbíróság három év tíz hónap fegyházra ítélte. A döntés ellen az ügyész hosszabb tartamú szabadságvesztés kiszabása miatt, a vádlott és védője pedig enyhítésért fellebbezett.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 02. 13:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 31. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Augusztus 02. 13:00, vasárnap | Belföld
Hőség - Gajdos László: érezhetően csökkent a vízfogyasztás Szentendrén a takarékossági felhívás nyomán
Érezhetően csökkent a vízfogyasztás Szentendrén, ezen belül is Pismány városrészben az önkéntes víztakarékosságra felszólító felhívás nyomán, ugyanakkor továbbra is érvényben marad a harmadfokú vízhasználati korlátozás
2026. Augusztus 02. 11:00, vasárnap | Belföld
Hőség - Változik az ügyfélszolgálatok rendje a NAV-nál a jövő héten
Az adóhivatal ügyfélszolgálatain jövő héten is intézhetőek az adóügyek, de a rendkívüli körülmények miatt a személyes ügyfélfogadást hétfőtől szerdáig a helyszínek adottságaihoz igazítják.
2026. Augusztus 02. 09:39, vasárnap | Belföld
Robert Fico: Szlovákia kész árammal segíteni Magyarországnak
A szlovák kormányfő szerint Paks leállítása példatlan energiakrízist eredményezne.
