Hírek
2017. November 11. 18:31, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Elszállították a világháborús gránátokat Székesfehérváron, a lakók hazatérhettek

Visszatérhettek otthonukba azok a székesfehérváriak, akiknek második világháborús lövedékek miatt kellett szombaton napközben elhagyniuk a Nyitrai utcát
- mondta Markovics Zita, a honvédség tűzszerész alakulatának kommunikációs vezetője az MTI-nek. Pénteken gázvezetéket fektető munkások találtak rá a gránátokra. Aznap a tűzszerészek már elszállítottak három 82 milliméteres szovjet aknavető gránátot, ám szombaton a terület átvizsgálása során találtak még további 11-et, továbbá egy német ködgránátot, három gyalogsági lőszert és 20 deka kiegészítő lőportöltetet - közölte a kommunikációs vezető.
A második világháborús robbanótesteket a tűzszerészek a központi gyűjtőhelyre vitték.
A terület átvizsgálásának idejére az összesen 20 környéken lévő épületből szombat délelőtt kiköltöztetett 67 ember 15 órakor visszatérhetett otthonába - tette hozzá Markovics Zita.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 08. 07:51, kedd | Belföld
Szlovákia a száj- és körömfájás betegség miatt ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon
A haszonállatok egy részét sújtó száj- és körömfájás betegséggel összefüggésben Szlovákia keddtől ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon
2025. Április 08. 07:50, kedd | Belföld
Nagy István: nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen
Nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen - hangsúlyozta Nagy István agrárminiszter az állategészségügyi operatív törzs ülését követő sajtótájékoztatón hétfőn Mosonmagyaróv
2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld
A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő
A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.
2025. Április 07. 07:29, hétfő | Belföld
Időközi: Nagy arányú ellenzéki győzelem Mosonmagyaróváron
A szavazatok 78 százalékát szerezte meg a tavaly megválasztott polgármester által támogatott jelölt.