Városlista
2025. augusztus 2, szombat - Lehel

Hírek

2017. Május 19. 14:38, péntek | Belföld
Forrás: mti

Enyhítették a 18 éves zalaegerszegi lány gyilkosának ítéletét

Enyhítették a 18 éves zalaegerszegi lány gyilkosának ítéletét

Húsz évről tizennyolc év fegyházbüntetésre enyhítette jogerősen a Pécsi Ítélőtábla annak a fiatal férfinak az ítéletét, aki meggyilkolta volt barátnőjét, egy 18 éves gimnazista lányt 2015 áprilisában Zalaegerszegen

- közölte a táblabíróság pénteken az MTI-vel. A Zalaegerszegi Törvényszék tavaly februárban a vádlottat különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés miatt első fokon húsz év fegyházbüntetésre ítélte.

A fellebbezések miatt másodfokon eljáró Pécsi Ítélőtábla a fegyházbüntetést a vádlott fiatal felnőtt korára és megbánására tekintettel jogerősen tizennyolc évre enyhítette - közölték.

A jogerősen megállapított tényállás szerint a vádlott és az akkor 17 éves sértett között szerelmi viszony alakult ki 2014 nyarán, azonban 2015 januárjában a középiskolás lány ennek véget vetett. A vádlott ezt nem tudta feldolgozni és bízott abban, hogy kapcsolatukat helyreállítják - ismertette az ítélőtábla.

Mint írták, 2015 áprilisában a vádlott egy hétig Zalaegerszegen tartózkodott, ott egy szórakozóhelyen találkozott és beszélgetett a sértettel, akitől később személyes találkozót is kért. Ebbe a lány belegyezett.

A táblabíróság azt is kiemelte, hogy a gimnazista lányt családtagjai óvták a találkozástól, de ő megnyugtatta rokonait, hogy nem kezdi újra a kapcsolatot. Az áldozat azt is jelezte, csak azért találkozik a fiatal férfival, hogy tudatosítsa benne, szakítása végleges.

2015. április 11-én este a sértett és a vádlott a zalaegerszegi parkerdőbe ment sétálni. Az ott folytatott beszélgetéstől feldühödött férfi ötször-hatszor megütötte a fiatal lány fejét és arcát, majd késsel huszonöt szúrást ejtett a lány tarkótájékán és nyakán - áll a közleményben. A fiatal lány a helyszínen meghalt.

A vádlott ez után autójával elhagyta Zalaegerszeget, útközben felhívta barátját és elmondta neki, hogy mit tett. A férfi értesítette a vádlott családját, valamint a rendőrséget, amely elfogta az elkövetőt.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 01. 08:44, péntek | Belföld

A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható

A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható, a Dunántúlon lesz hűvösebb és felhősebb, míg a Tiszántúlon és a Dél-Alföldön lesz melegebb, oda inkább csak vasárnap érkezik meg a csapadék

2025. Augusztus 01. 08:43, péntek | Belföld

Orbán Viktor: nagyon nagy az érdeklődés a 3 százalékos lakáshitel iránt

Nagyon nagy az érdeklődés a fix 3 százalékos lakáshitel iránt - mondta a miniszterelnök a Kossuth rádióban pénteken.

2025. Augusztus 01. 08:39, péntek | Belföld

Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet

Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet – közölte a pályázatot koordináló Veszprém-Balaton 2023 Zrt. csütörtökön az MTI-vel.

2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld

15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik

A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik