Hírek
2017. Október 04. 08:56, szerda |
Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu
Festői szerelmek - beszélgetés Nyáry Krisztián íróval a Csók István Képtárban
Október 5-én csütörtökön 18 órakor Nyáry Krisztián íróval Czinki Ferenc beszélget a Csók István Képtárban.
Nyáry Krisztián író, irodalmár, kommunikációs szakember néhány évig költészettörténetet tanított a pécsi egyetemen, s bár a ’90-es évek közepén otthagyta a katedrát, hobbija az irodalom- és művelődéstörténet maradt.
Nyáry Krisztián író 2012 elején barátainak kezdte publikálni a Facebookon magyar írók és művészek szerelmi életéről szóló képes etűdjeit, amivel néhány hónap alatt nagy népszerűségre tett szert. A barátoknak szánt bejegyzésekből Így szerettek ők címmel két kötet született, az elmúlt évek legnagyobb könyvsikerei.
Festői szerelmek című könyvében 19–20. századi magyar festők párkapcsolatairól mesél. A program a „Színek és színek megint” – Válogatás Aba-Novák Vilmos alkotásaiból című kiállítás kísérőrendezvénye.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
