Hírek
2017. Október 05. 18:32, csütörtök |
Helyi
Forrás: okkfehervar.hu
Finnországhoz kapcsolódó programok a Vörösmarty Könyvtárban

Könyvtárunk Éjszakája: ezúttal Finnország és a finn kultúra áll a Vörösmarty Mihály Könyvtár programjainak a középpontjában. Szaunák, muminok, fényből építkező falak.
- Élménybeszámolók, északi mesefigurák, a jellegzetes finn építészet sajátosságai, a szaunák világa, kóstolók és nyelvóra is várja a látogatókat szombaton délutántól egészen estig. A rendezvény ingyenes, mindenkit szeretettel várnak: Tervetuloa!
A száz éves autonóm finn állam ünnepeihez, kultúrájához kapcsolódik a Vörösmarty Mihály Könyvtár hétvégére meghirdetett programja, amely az Országos Könyvtári Napok részeként a Könyvtárunk Éjszakája idei kínálata.
A Finn-nap ünnepélyes megnyitója október 7-én, szombaton 14 órakor lesz a Csók István Képtárban, majd két élménybeszámolót is meghallgathatunk: Kárpáti Réka a Mikulás/Joulupukki tolmácsaként, majd Lantos Gábor sportújságíró északon töltött 100 napjáról mesél. A felnőtt részlegben a gyerekek a jellegzetes Mumin-mesehősökkel találkozhatnak, és a játszóház filmvetítést is kínál a legkisebbeknek.
Fényből építkező falak
Ezzel a címmel tart előadást Lévai Tamás építész, majd az északi fény országának teaházi hangulatát is megismerhetjük, természetesen kóstolóval egybekötve. A délután folyamán a vállalkozó kedvűek már finnül is köszönthetik egymást, Raisits Tivadar nyelvórájának köszönhetően: Tutustu suomen kieleen!
A műfordítás rejtelmeibe dr. Bába Laura előadása vezeti be az érdeklődőket, majd a szaunakultúráról is hallhatunk Árpád Fürdő-módra Németh Miklós Donát szaunamestertől és Zsiga Edward, intézményvezetőtől. A gasztrokultúra egy érdekes megközelítését kínálja a Kalevala jellegzetes ízeit bemutató program: Kari Lumikero szerkesztő-riporterrel Peregi Dóra, a nagykövetség munkatársa beszélget.
A csend országa – Minden, ami finn címmel könyvkiállítás is nyílik, a Muminvölgytől csillaghegyig program keretében pedig a Gyermekkönyvtár várja finn könyvekkel a legifjabbakat. A Könyvtár online vetélkedőt is hirdet, a felnőttek és a gyerekek is megpróbálhatják, mit tudnak az északi ország híres embereiről, természetföldrajzáról és a mindennapjairól.
A részletes programról itt lehet tájékozódni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Augusztus 01. 09:58, péntek | PR
„Próbálj meg nyugdíjas lenni 30 évesen!” – Augusztusban újra jön a K&H nagy túlélőkísérlete
a díjat nyert influenszerkampány újraindul
2025. Augusztus 01. 08:47, péntek | Életmód
Svábhegyi Csillagvizsgáló: újra megfigyelhető lesz a Perseidák meteorraj
A Perseidák meteorraj augusztus 12-én hajnalban éri el maximumát, óránként 50-70 hullócsillaggal -