Hírek
2019. Június 26. 17:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Fokozódó allergiás tüneteket hozhat az újabb hőhullám
Keringési panaszokat és fokozódó allergiás tüneteket is hozhat a csütörtökig tartó hőhullám – hívta fel a figyelmet Pintér Ferenc „meteogyógyász” az M1-en és a Kossuth rádió közös műsorblokkjában.
Hozzátette: az általános hőmérsékletváltozás miatt az emberek szervezete tartós terhelés alatt áll, így a lehetséges megbetegedéseket nemcsak az adott hőhullám határozza meg.
A hőmérsékletnek megfelelő életmód kialakítására lenne szükség Magyarországon – mondta –, mivel a globális felmelegedés hatására az éghajlat megváltozott, sokkal szélsőségesebb lett. A magyarok szokásai, étkezései egy korábbi éghajlati szituációhoz alkalmazkodtak, ezen pedig változtatni kellene – magyarázta Pintér Ferenc.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 18. 07:26, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: a kormány kezdeményezi a védett üzemanyagár kivezetését
2026. Június 17. 16:00, szerda | Belföld
Uniós biztos: mióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén
Amióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén -
2026. Június 17. 14:00, szerda | Belföld
Az ÁSZ elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését
Az Állami Számvevőszék elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését a Fővárosi Törvényszéken - közölte az Állami Számvevőszék (ÁSZ) kedden az MTI-vel.
2026. Június 17. 11:00, szerda | Belföld
OGY - Magyar Péter: nem szeretnénk kisajátítani sem 1956, sem 1989 történetét
Nem szeretnénk kisajátítani, birtokolni, sajátunkká tenni sem 1956, sem 1989 történetét - mondta Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés keddi ülésén, napirend előtt.
