Hírek
2019. Szeptember 22. 07:07, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Gyakori a panasz az újsághirdetések alapján rendelt termékeknél
Gyakran érkeznek panaszok a fogyasztóvédelemhez az újsághirdetések alapján rendelt termékek miatt - mondta Kispál Edit, a Fogyasztóvédelmi Egyesületek Országos Szövetségének szóvivője az M1 szombat délelőtti műsorában.
Közlése szerint előfordul, hogy hiányosak a csomagok, alkalmatlanok a termékek, de gyakori az is, hogy a cégek elérhetetlenné váltak. Utóbbi azért is probléma, mert ha a vevők nem tudják hova, kinek kell akár visszaküldeni a terméket, akkor nem tudják gyakorolni úgynevezett indoklás nélküli elállási jogukat.
A szóvivő felhívta a figyelmet arra, jogszabály biztosítja, hogy a vevők a termék kézhezvételétől számított 14 napon belül indoklás nélkül elálljanak a vásárlástól. Ekkor a terméket vissza kell küldeni, és cserébe a teljes kifizetett összeget vissza kell kapnia a vevőnek.
Mindezek nyomán a hirdetések alapján történő rendelésnél kiemelten fontos, hogy a vevő tudja, kivel köt szerződést. A cég neve mellett szerepelnie kell minden elérhetőségének is - emelte ki Kispál Edit.
Ha valakit kár ért, a Békéltető Testülethez fordulhat. E testületek minden megyében működnek, a szükséges formanyomtatványt kormányhivataloknál is lehet kérni - közölte a szóvivő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 02. 13:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 31. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Augusztus 02. 13:00, vasárnap | Belföld
Hőség - Gajdos László: érezhetően csökkent a vízfogyasztás Szentendrén a takarékossági felhívás nyomán
Érezhetően csökkent a vízfogyasztás Szentendrén, ezen belül is Pismány városrészben az önkéntes víztakarékosságra felszólító felhívás nyomán, ugyanakkor továbbra is érvényben marad a harmadfokú vízhasználati korlátozás
2026. Augusztus 02. 11:00, vasárnap | Belföld
Hőség - Változik az ügyfélszolgálatok rendje a NAV-nál a jövő héten
Az adóhivatal ügyfélszolgálatain jövő héten is intézhetőek az adóügyek, de a rendkívüli körülmények miatt a személyes ügyfélfogadást hétfőtől szerdáig a helyszínek adottságaihoz igazítják.
2026. Augusztus 02. 09:39, vasárnap | Belföld
Robert Fico: Szlovákia kész árammal segíteni Magyarországnak
A szlovák kormányfő szerint Paks leállítása példatlan energiakrízist eredményezne.
