Városlista
2026. február 1, vasárnap - Ignác

Hírek

2019. Október 25. 15:01, péntek | Belföld
Forrás: mti

Gyermekpornográfia miatt próbaidőre ítéltek egy fiatalkorú lányt

Gyermekpornográfia miatt próbaidőre ítéltek egy fiatalkorú lányt

Jogerősen egy év próbaidőre ítélt a Nyíregyházi Járásbíróság pénteken egy fiatalkorú lányt, aki továbbküldött meztelen képeket az egyik osztálytársáról – közölte a Nyíregyházi Törvényszék sajtószóvivője az MTI-vel.

Resán Dalma ismertetése szerint a Szabolcs megyei nyolcadik osztályos sértett 2018 januárjában interneten megismerkedett egy román férfival, akinek meztelen képeket és videót küldött magáról.

Miután márciusban megszakadt közöttük a kapcsolat, és a sértett ezt elmesélte osztálytársainak, az egyikük felvette a kapcsolatot a férfival, és a tőle kapott, a sértettről készült képeket és videót több osztálytársának is megmutatta és elküldte - tudatta.

A bíróság az egy év próbaidő mellett pártfogó felügyeletet is elrendelt, és arra kötelezte a lányt, hogy meghatározott időközönként jelenjen meg a pártfogó előtt, és tartsa vele a kapcsolatot. Ennek célja, hogy elősegítse a vádlott nevelését, társadalmi beilleszkedését és megakadályozza, hogy újabb bűncselekményt kövessen el - írta a sajtószóvivő.

Hozzátette: az ismeretlen férfi ellen külön eljárás van folyamatban.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 01. 14:00, vasárnap | Belföld

Orbán Balázs szerint ukrán jólét lesz a magyar jövőből, ha nem vigyázunk

Ha nem vigyázunk, elveszik a magyar jövő és ukrán jólét lesz belőle - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója a Digitális Polgári Körök (DPK) által szervezett háborúellenes gyűlésen szombaton Hatvanban.

2026. Február 01. 08:31, vasárnap | Belföld

Csézy is csatlakozott a Tiszához

Hatalmas örömmel jelentem be, hogy Csézy lesz a TISZA képviselőjelöltje a mezőkövesdi központú Borsod-Abaúj-Zemplén megyei 7-es választókerületben - írta ki Facebook-oldalára Magyar Péter.

2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld

Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket

- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.

2026. Január 31. 12:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: a magyar kormány elfogadhatatlannak tartja a kollektív bűnösség elvét

Egy szlovákiai magyar politikust elvittek a rendőrök a pozsonyi tüntetésről.