Városlista
2025. szeptember 16, kedd - Edit

Hírek

2019. December 20. 09:57, péntek | Kék hírek
Forrás: mti - illusztráció: police.hu

Halálra késelte az idős zagyvarékasi asszonyt, vádat emeltek

Halálra késelte az idős zagyvarékasi asszonyt, vádat emeltek

Vádat emelt a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Főügyészség azzal a férfival szemben, aki tavaly nyáron több késszúrással megölt egy idős asszonyt Zagyvarékason - közölte a vádhatóság pénteken az MTI-vel.

A közleményben azt írták: arra az esetre, ha a vádlott a bíróság előkészítő ülésén beismeri a bűncselekményt, az ügyészség 14 év 3 hónap fegyházbüntetés kiszabását indítványozta.

A vádirat szerint a férfi bódító szerek fogyasztása miatt többször konfliktusba került a szüleivel, emiatt tavaly több éjszakát töltött az utcán és egy elhagyatott házban. Ha a szer hatása alatt állt, gyakran Zagyvarékas utcáit rótta. 2018. július elsején este így jutott el a 83 éves asszony házához, amelynek kerítésén egy almaárusításról szóló felhívás volt kifüggesztve.

A férfi almavásárlás céljából becsengetett a sértetthez, aki beengedte. A házban azonban ismeretlen okból konfliktusba kerültek egymással, erre a férfi kést ragadott és többször megszúrta az asszonyt. Az idős nő a szúrások következtében a helyszínen meghalt.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 16. 07:45, kedd | Kék hírek

Választási csalás - Hirtelen több választópolgár lett a zala megyei faluban

Tömeges betelepülés miatt meg kell ismételni a Magyarföldön szeptember 7-én tartott időközi önkormányzati választást, a törvénysértés miatt a rendőrségnek is átadják az iratokat

2025. Szeptember 13. 09:28, szombat | Kék hírek

A vezetés közbeni telefonhasználatot ellenőrzi a rendőrség az utakon

Keddtől országos közlekedésbiztonsági ellenőrzést tartanak Magyarország közútjain, a rendőrök elsősorban a vezetés közbeni telefonhasználatot figyelik