Hírek
2017. Július 13. 17:52, csütörtök |
Helyi
Forrás: feol.hu
Három fehérvári a döntőben
Több mint félszáz pályázat érkezett a Magyarországon alkotó képzőművészeket támogató, az ő nemzetközi szerepvállalásukat erősíteni kívánó Leopold Bloom Képzőművészeti Díjra.
A 2011 óta kétévenként meghirdetett, tízezer euró díjazású elismerés nyertesét szeptemberben hirdetik ki az Új Budapest Galériában, ahol a döntősök alkotásaiból kiállítást rendeznek. A megmérettetés második fordulójába nyolc alkotó került, a közülük kikerülő egynek a díjat ajánló alapítvány nemzetközi szinten is beindítja a karrierjét, tehát a tét nagy.
A háromtagú zsűri ősszel Budapestre érkezik, műteremlátogatások és személyes találkozók során tájékozódik az alkotóktól, a magyar képzőművészeti életről.
A nyolc döntős között szereplő Borsos Lőrinc név egy alkotópárost, Lőrinc Lillát és Borsos Jánost takarja, ők fehérváriak, ahogyan a most már évek óta Németországban élő Németh Hajnal is kötődik Székesfehérvárhoz, tanulmányai és korai művészeti tevékenysége folytán.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi
Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik
Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.
2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi
Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására
A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést
2026. Március 19. 08:00, csütörtök | Sport
Európa-liga - Négygólos bragai vereséggel búcsúzott a Ferencváros
A Ferencváros labdarúgócsapata 4-0-s vereséget szenvedett szerdán a Braga vendégeként az Európa-liga nyolcaddöntőjének visszavágóján, így 4-2-es összesítéssel elveszítette a párharcot és nem jutott a legjobb nyolc közé.
