Hírek
2012. Május 29. 07:03, kedd |
Belföld
Forrás: mno.hu / Hír TV
Három hónapba telhet egy jogosítvány-hosszabbítás

Akár három hónapba is telhet egy jogosítvány-hosszabbítás júliustól. A háziorvosok ugyanis a munkalassítástól sem riadnak vissza, ha a kormány nem rendezi a fizetéseket.
Az orvosi érdekvédelmi szervezetek a fekvőbeteg-ellátásban dolgozókhoz hasonló béremelést szeretnének, ezért május elején kezdték meg a tárgyalásokat az egészségügyi államtitkárral. A háziorvosok szerint legalább harminc százalékkal kellene megemelni a kártyapénzt, hogy megakadályozzák a szakemberhiányt. A szervezet honlapján az orvosokat arról kérdezték, hogy támogatnának-e egy úgynevezett munkalassítást. 47 százalékuk igennel válaszolt.
HírTV / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 01. 08:44, péntek | Belföld
A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható
A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható, a Dunántúlon lesz hűvösebb és felhősebb, míg a Tiszántúlon és a Dél-Alföldön lesz melegebb, oda inkább csak vasárnap érkezik meg a csapadék
2025. Augusztus 01. 08:43, péntek | Belföld
Orbán Viktor: nagyon nagy az érdeklődés a 3 százalékos lakáshitel iránt
Nagyon nagy az érdeklődés a fix 3 százalékos lakáshitel iránt - mondta a miniszterelnök a Kossuth rádióban pénteken.
2025. Augusztus 01. 08:39, péntek | Belföld
Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet
Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet – közölte a pályázatot koordináló Veszprém-Balaton 2023 Zrt. csütörtökön az MTI-vel.
2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld
15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik