Hírek
2012. Június 28. 11:53, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Három koncertet ad nyáron a Új Liszt Ferenc Kamarakórus

A Zeneakadémia jelenlegi növendékeiből és nemrég diplomázott hallgatóiból szervezett Új Liszt Ferenc Kamarakórus három nyári hangversenyt ad Erdei Péter vezényletével.
Az első koncert szombaton délután hallható Hévízen, a Szentlélek templomban. A templomtérhez illő programot adnak, áhítatos műveket énekelnek: Bach három, illetve Mendelssohn, Mosonyi Mihály, Csemiczky Miklós és Szokolay Sándor egy-egy alkotását.
Aznap este a keszthelyi Balaton Múzeumban lépnek fel, a vers és a zene kapcsolatát mutatja be ez a hangverseny. Kodály Zoltán Vörösmarty Mihály versére írt, Liszt Ferenchez című kórusművével kezdődik a műsor. Majd Vass Lajos, Farkas Ferenc, Vajda János, Tóth Péter és Kocsár Miklós versmegzenésítései hangzanak el.
A harmadik hangversenyt július 22-én adják Kórusünnep címmel a Gödöllői Királyi Kastélyban. Itt az amerikai Delaware Egyetem kórusával és a Gödöllői Városi Vegyeskarral lépnek fel közös koncerten.
Az Új Liszt Ferenc Kamarakórus hangversenyeit az együttes vezetője, a magyar kóruskultúra és a kodályi zenepedagógia egyik legjelesebb, legtapasztaltabb személyisége, Erdei Péter vezényli.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország minden támadás ellenére felgyorsítja a Paks II. atomerőmű építését
Magyarország minden támadás, minden akadályozási kísérlet ellenére felgyorsítja a paksi bővítést, így a következő évtized elejére működésbe is léphetnek az új atomerőművi blokkok -
2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld
Balatoni Katalin: a magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot
A magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot, azonban abban biztosak lehetünk, hogy a tudásuk így is nemzetközi szinten kiemelkedő
2025. Szeptember 16. 07:43, kedd | Belföld
MABISZ: idén is milliárdos károk, jelentős pusztítás a viharszezon országos mérlege
2025. Szeptember 16. 07:41, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint a barbarizmus vert gyökeret Svédországban
Barbarizmus vert gyökeret Európa egyik legnagyobb nemzetének hazájában, Svédországban a hagyományos értékek elhagyása, a józan ész mellőzése és a gyenge kormányzás következtében - írta Orbán Viktor az X-en hétfőn.