Hírek
2025. Február 26. 07:58, szerda |
Életmód
Forrás: MTI
Határozott fellépést ígér a GVH az élelmiszer-kiskereskedelemben
Minden rendelkezésre álló eszközével támogatja a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) az élelmiszerárak letörését célzó kezdeményezéseket - közölte a GVH kedden az MTI-vel.
Jelenleg is több versenyfelügyeleti eljárás zajlik élelmiszer-kiskereskedelmi vállalkozásokkal szemben tiltott árrögzítés vagy megtévesztő reklámozás gyanúja miatt, fogyasztói jelzések alapján kiskereskedelmi láncokat érintő panaszeljárások is kezdődtek.
Hozzátették, hogy hamarosan mintegy 20 új termékkategóriával bővül az online árfigyelő, amely jelenleg 6 kereskedelmi lánc mintegy 1200 boltjában mutatja 78 termékkategóriába tartozó több mint 2000 élelmiszer árát.
A GVH ágazati vizsgálatai korábban bebizonyították, hogy az élelmiszerkereskedelem egyes szereplői az indokoltnál nagyobb mértékben emelték alapvető élelmiszerek árait
- indokolták az intézkedéseiket.
A közlemény szerint a hivatal a piaci folyamatokat figyelve továbbra is készen áll a beavatkozásra, támogatja az élelmiszerárakat csökkentő kezdeményezéseket, és figyeli a versenykorlátozó együttműködéseket.
Rigó Csaba Balázs elnök felszólító levelet is küldött több érdekképviseleti szervezetnek, mert az áremelési közleményeik a nemzeti versenyhatóság álláspontja szerint sérthetik a tisztességes piaci versenyt, tiltott együttműködést idézhetnek elő és fokozzák az inflációs nyomást.
Fotó: Pixabay
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 03. 15:00, vasárnap | Életmód
Meteorológia: áprilisban a megszokott mennyiségnek csak az egytizede esett
Áprilisban átlagosan 40 milliméter eső esik Magyarországon, de idén mindössze 4 milliméter esett országos átlagban, vagyis az ilyenkor megszokott mennyiség egytizede - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.
2026. Május 02. 14:00, szombat | Életmód
Csapadékos májust remélnek a gabonatermesztők
Nem kedvez az időjárás a szántóföldi növényeknek, de a következő hetekben egy nagyobb csapadék még sokat segítene - mondta az MTI-nek a Gabonatermesztők Országos Szövetségének elnöke.
2026. Május 02. 13:00, szombat | Életmód
Magyar vállalat fejleszthet Hold körüli pályára szánt műholdat
A REMRED Technológia Fejlesztő Zrt.-t kérte fel az Európai Űrügynökség (ESA) arra, hogy egy konzorcium vezetőjeként irányítsa a MoonRAD nevű kutatási projektet az ügynökség holdprogramjában
