Hírek
2025. Május 24. 07:33, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
HM: látványos bemutatók és szórakoztató programok lesznek a Városligetben a hétvégén

Különleges programokkal várják most hétvégén a Városligetben mindazokat, akik testközelből szeretnének megismerkedni a honvédelemmel; a honvédelem napja és a gyermeknap programjai minden korosztály számára felejthetetlen élményt ígérn
- közölte a Honvédelmi Minisztérium az MTI-vel pénteken.
Azt írták: a kétnapos, ingyenesen látogatható családi rendezvény célja, hogy az érdeklődők betekintést nyerjenek a Magyar Honvédség életébe, miközben részt vehetnek családbarát programokon és aktívan hozzájárulhatnak egy olyan nemes ügyhöz is, mint a véradás.
Hozzátették: a látogatók megismerhetik a magyar haderő legmodernebb, a közelmúltban beszerzett haditechnikai eszközeit, de a katonai eszközökön és képességbemutatókon túl élményalapú, interaktív programok is várják a gyerekeket és fiatalokat. Akadálypályák, játékos feladatok, katonai bemutatók, Gripen- és VR-szimulátorok, IT-tesztek, aknakereső terepasztal, lézerlövészet és gyereksarok gondoskodik a szórakoztatásról - írták.
A rendezvényre látogatók személyesen találkozhatnak az A Kiképzés című katonai sportreality műsor négy kiképzőjével, valamint a Magyar Honvédség Sportszázadának olimpikonjaival is, akik példát mutatnak kitartásból, teljesítményből és csapatszellemből.
A HM tájékoztatása szerint vasárnap 10 órakor 1200 területvédelmi tartalékos katona tesz ünnepélyes esküt a Hősök terén. Mint írták, soha ekkora létszámú katonai eskütétel még nem volt.
Közölték: a ceremónia - ökomenikus áldással és közös imádsággal - a Hősök napi megemlékezés része, amelyet az M1 élőben közvetít, a programot pedig látványos légibemutató zárja, Gripenek és helikopterek repülnek át a tér felett.
A Honvédelmi Minisztérium és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat közös szervezésében zajló rendezvény célja, hogy élményt nyújtson és közelebb hozza a honvédelem ügyét a családokhoz. A programok mindkét napon 10 és 18 között látogathatók, további részleteket a www.honvedelem.hu oldalon lehet olvasni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország minden támadás ellenére felgyorsítja a Paks II. atomerőmű építését
Magyarország minden támadás, minden akadályozási kísérlet ellenére felgyorsítja a paksi bővítést, így a következő évtized elejére működésbe is léphetnek az új atomerőművi blokkok -
2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld
Balatoni Katalin: a magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot
A magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot, azonban abban biztosak lehetünk, hogy a tudásuk így is nemzetközi szinten kiemelkedő
2025. Szeptember 16. 07:43, kedd | Belföld
MABISZ: idén is milliárdos károk, jelentős pusztítás a viharszezon országos mérlege
2025. Szeptember 16. 07:41, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint a barbarizmus vert gyökeret Svédországban
Barbarizmus vert gyökeret Európa egyik legnagyobb nemzetének hazájában, Svédországban a hagyományos értékek elhagyása, a józan ész mellőzése és a gyenge kormányzás következtében - írta Orbán Viktor az X-en hétfőn.