Városlista
2025. április 8, kedd - Dénes

Hírek

2014. Augusztus 03. 08:15, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Hőség – A kánikula mellett továbbra is többfelé lehetnek heves esőzések

Hőség – A kánikula mellett továbbra is többfelé lehetnek heves esőzések

Öt keleti megyében a hőségre, de emellett a fél országban felhőszakadásra, heves zivatarokra is figyelmeztet a meteorológiai szolgálat.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap reggeli, az MTI-hez eljuttatott figyelmeztetésében azt írta: a Tisztántúlon a napi középhőmérséklet meghaladja a 25 Celsius-fokot. A tartós hőség miatt Békés, Csongrád, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében jelenleg másodfokú figyelmeztetés van érvényben.

Délelőtt még csak néhol, délutántól viszont - főként az ország középső megyéiben - már több helyen, majd este északkeleten is számítani lehet zivatarok kialakulására. Ezek kísérőjelenségei közül továbbra is a felhőszakadás lesz a legjellemzőbb: lokálisan rövid idő alatt 20-50 milliméter csapadék is lehullhat. Emellett helyenként erős vagy viharos - néhol akár 90 kilométer/órás - széllökés is lehet, továbbá jégeső is előfordulhat.

A várható heves zivatarok és a felhőszakadás miatt Baranya, Bács-Kiskun, Csongrád, Fejér, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Nógrád, Tolna és Pest megyére, valamint Budapestre elsőfokú figyelmeztetést adott ki a meteorológiai szolgálat.

Az előrejelzés szerint vasárnap a legmagasabb nappali hőmérséklet 29-34 fok között alakul, nyugaton az alacsonyabb értékekkel. Késő este országszerte 21-26 fok lesz.

A Balaton és a Velencei-tó térségében a gyenge vagy mérsékelt szél délután időnként megélénkül, zápor, vagy zivatar körzetében átmeneti szélerősödés, illetve viharos széllökés is kialakulhat. Eleinte közepesen felhős lesz az ég, majd a napos időszakok mellett időnként erősen megnövekszik a gomolyfelhőzet. Zápor, zivatar helyenként már reggel, délelőtt is kialakulhat. Délután pedig szórványosan valószínű zápor, zivatar, néhol felhőszakadás. A legmagasabb nappali hőmérséklet 28-29 fok körül alakul, késő este 22-23 fok várható. A Balaton Siófoknál és a Velencei-tó Agárdnál egyaránt 25 fokos.

Címkék: hőség, kánikula, meleg

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.

2025. Április 07. 07:29, hétfő | Belföld

Időközi: Nagy arányú ellenzéki győzelem Mosonmagyaróváron

A szavazatok 78 százalékát szerezte meg a tavaly megválasztott polgármester által támogatott jelölt.

2025. Április 07. 07:00, hétfő | Belföld

Két tiszai településen a Fidesz jelöltje diadalmaskodott

Tiszakécskén és Tiszafüreden is a nagyobbik kormánypárt jelöltje nyerte az időközi önkormányzati választást. Mindkét településen egy haláleset miatt kellett kiírni a szavazást.

2025. Április 06. 08:15, vasárnap | Belföld

ORFK: a magyar-osztrák határon szombattól egyes határátkelőhelyeken szünetel a határforgalom

Szombat 0 órától szünetel a határforgalom egyes határátkelőhelyeken a magyar-osztrák határon, a működő határátkelőhelyeken hosszabb várakozási időre lehet számítani