Városlista
2026. május 3, vasárnap - Tímea

Hírek

2017. Augusztus 09. 16:06, szerda | Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu

Idén is lesz Fény utca a Királyi Napok alatt

Idén is lesz Fény utca a Királyi Napok alatt

Idén ötödik alkalommal gyullad fel a Fény utca. A gigantikus történelmi mozgó képregény 2017-ben III. Béla életének eseményeit eleveníti meg a Fő utca házainak homlokzatain.

A kezdetektől fogva változatlan összetételű alkotói csapat végzi a munkát: Matuz János forgatókönyve alapján Magyarósi Éva grafikus és csapata tervezi és animálja a történetet - a Képes Krónika ábrái alapján.

A Fény utca terveit itt lehet megtekinteni!

A Fény utca képei idén a legsikeresebb magyar uralkodó életét elevenítik fel. III. Béla a kelet-nyugati kapcsolatok terén egyfajta jelképpé vált: a fiatal korában Bizáncban élt és a bizánci trón várományosának számító, később a magyar trónra lépő, így a keleti és a nyugati kultúrában egyaránt otthonosan mozgó fiatalember kora egyik legelismertebb uralkodója lett, aki uralkodásának 24 éve alatt Magyarországból virágzó államot épített.

  • A Fény utca a Királyi napok teljes időtartama alatt, augusztus 11-től augusztus 20-ig, minden nap 21 és 24 óra között lesz látható.

Idén is Magyarósi Éva grafikus és csapata tervezi és animálja majd a történetet. Magyarósi Éva igen sokoldalú művész, számos médiumban alkot. Már 16 évesen verseskötete jelent meg, novellákat ír, köztéri szobrokat, animációs filmeket, fotókat és rajzokat is készít, elsősorban videóművészként ismert.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi

Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben

A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.

2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi

Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz

Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.