Hírek
2025. Június 14. 09:03, szombat |
Külföld
Forrás: MTI
Izraeli légicsapások – Irán péntek este két hullámban ballisztikus rakétákkal támadta Izraelt

Irán péntek este két hullámban ballisztikus rakétákkal támadta Izraelt- jelentette a helyi média.
Mindkét hullámban rakéták tucatjait lőtték egy időben Izrael sűrűn lakott térségeire. A polgári védelem felszólította az egész országban a lakosságot, hogy tartózkodjanak az óvóhelyeken.
A rakétatámadásokat amerikai segítséggel, a THAAD rendszer hadrendbe állításával védte ki az izraeli hadsereg. A támadásokban a légvédelem sikeres erőfeszítései ellenére történt néhány becsapódás az ország központi részein, Tel-Aviv térségében is.
Az izraeli mentőszolgálat jelentése szerint tizenheten megsebesültek: ketten súlyosan, egy ember közepesen súlyosan, a többiek könnyebben. A mentősök sérültek után kutatva átfésülik a becsapódás helyszínét.
Benjámin Netanjahu helyzetértékelő megbeszélést hívott össze az éjszakai órákra. Efi Defrin, az izraeli hadsereg szóvivője azt jelentette, hogy a két hullám során együtt kevesebb mint száz rakétát lőttek Izraelre, és felszólított a polgári védelmi utasítások betartására. Az első két támadási hullám után az izraeliek elhagyhatják az óvóhelyeket, de továbbra is azok közelében kell maradni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 30. 07:33, szerda | Külföld
Fegyveres támadás történt egy New York-i felhőkarcolóban, többen meghaltak
Két biztonsági őr és két irodai alkalmazott halt meg a New York-i felhőkarcolóban hétfő este történt fegyveres támadásban – derül ki az erőszakos cselekménnyel kapcsolatban kedden nyilvánosságra hozott részletekből.
2025. Július 29. 07:45, kedd | Külföld
Parajd - Bevezették a Korond-patak vizét a bánya fölött megépített csőrendszerbe
Bevezették hétfő hajnalban az elárasztott parajdi sóbánya fölött folyó Korond-patak vizét az ebből a célból épített csőrendszerbe, és ezzel végéhez közelednek a bányánál zajló sürgősségi munkálatok
2025. Július 29. 07:38, kedd | Külföld
Donald Trump bejelentette, hogy 10-12 napos határidőt szab a háború megállítására
Donald Trump amerikai elnök hétfőn közölte, hogy új, 10-12 napos határidőt szab az ukrajnai háború megállítására, amivel lerövidítette a július közepén általa adott 50 napos határidőt.
2025. Július 28. 07:57, hétfő | Külföld
Izrael naponta tízórás humanitárius szünetet tart a Gázai övezetben
Az izraeli hadsereg naponta tíz órán át \"humanitárius szünetet\" tart a harcokban a Gázai övezet több térségben – jelentette be az izraeli hadsereg (IDF) vasárnap reggel.