Hírek
2018. November 25. 18:10, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Jónak lenni jó! - Dietetikus: a hosszú távú cél a megelőzés
Idén a cukorbeteg gyermekeknek és fiataloknak gyűjt a közmédia Jónak lenni jó! című programja.
Soltész Erzsébet dietetikus az M1 aktuális csatorna vasárnap reggeli műsorában kiemelte: céljuk a figyelemfelhívás, hosszú távon a megelőzés.
A szakember elmondta: a cukorbetegség évtizedek alatt alakul ki, így ha valaki gyermekkortól kezdve helyesen étkezik, csökkenthető a betegség kockázata.
Soltész Erzsébet dietetikus kifejtette: az Egy Csepp Alapítvány által szervezett kampány keretében szakemberek járják az országot, a gyermekek sajátos foglalkozások során ismerhetik meg a cukorbetegséggel kapcsolatos információkat. A KiDS program szakmai anyagai, köztük táplálkozási útmutatók bárki számára elérhetők és letölthetők a http://www.egycseppfigyelem.hu/ oldalon - tette hozzá.
A közmédia december 16-án tematikus napot tart, hogy felhívják a figyelmet a cukorbeteg gyermekekre. Az adományvonal száma: 13630.
Soltész Erzsébet elmondta: a gyűjtés során befolyt összegből táborozni viszik el a cukorbeteg gyermekeket.
Kiss János Tibor diabetológus kiemelte: az is céljuk, hogy megtanítsák, a cukorbeteg gyermekek nem különböznek társaiktól. A gyermekeknek képregényes formában magyarázzák el a tudnivalókat, köztük, hogy mi a teendő vészhelyzet esetén. Emellett a szülőket, pedagógusokat is oktatják. Kiss János Tibor azt is elmondta: nemzetközi összehasonlításban a magyar szülőket és pedagógusokat felkészültebbnek, tájékozottabbnak látja.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 01. 14:00, vasárnap | Belföld
Orbán Balázs szerint ukrán jólét lesz a magyar jövőből, ha nem vigyázunk
Ha nem vigyázunk, elveszik a magyar jövő és ukrán jólét lesz belőle - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója a Digitális Polgári Körök (DPK) által szervezett háborúellenes gyűlésen szombaton Hatvanban.
2026. Február 01. 08:31, vasárnap | Belföld
Csézy is csatlakozott a Tiszához
Hatalmas örömmel jelentem be, hogy Csézy lesz a TISZA képviselőjelöltje a mezőkövesdi központú Borsod-Abaúj-Zemplén megyei 7-es választókerületben - írta ki Facebook-oldalára Magyar Péter.
2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld
Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket
- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.
2026. Január 31. 12:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: a magyar kormány elfogadhatatlannak tartja a kollektív bűnösség elvét
Egy szlovákiai magyar politikust elvittek a rendőrök a pozsonyi tüntetésről.
