Városlista
2025. augusztus 1, péntek - Boglárka

Hírek

2012. Április 21. 14:01, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress

Újra nyitunk az orosz piac felé

Újra nyitunk az orosz piac felé

A magyar alma sikeres exportját követően elindult az első szállítmány (4 teherautó) friss kínai kel az oroszországi Magnit-csoport rendelésére. x

Az újabb orosz rendelés a magyar alma kedvező fogadtatását követő feltétlen pozitív piaci reakciót jelent és lehetőséget nyit a további magyar minőségi élelmiszereink kiszállítására és újbóli orosz piaci bevezetésére.

Fazekas Sándor miniszter a februárban megrendezett Prodexpo nemzetközi élelmiszeripari vásáron állapodott meg az 5000 üzletet és 15 logisztikai központot üzemeltető Magnit áruházlánc import igazgatójával, hogy a cég friss zöldséget és gyümölcsöt vásárol Magyarországról. A keretszerződés 4 évre szól, ennek alapján a Magnit 10 millió euró értékben vesz friss magyar zöldséget és gyümölcsöt.

A kormány hivatalba lépése óta folyamatosan nő az oroszországi kivitel, tavaly az előző évinél 21 százalékkal több terméket exportáltunk. A magyar agrárdiplomácia kiemelkedő sikere, hogy alig három hónapos tárgyalássorozat eredményeként 126 magyar húsüzem és három tejfeldolgozó kapott orosz piacokra érvényes exportengedélyt - tájékoztatott a Vidékfejlesztési Minisztérium.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 01. 08:44, péntek | Belföld

A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható

A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható, a Dunántúlon lesz hűvösebb és felhősebb, míg a Tiszántúlon és a Dél-Alföldön lesz melegebb, oda inkább csak vasárnap érkezik meg a csapadék

2025. Augusztus 01. 08:43, péntek | Belföld

Orbán Viktor: nagyon nagy az érdeklődés a 3 százalékos lakáshitel iránt

Nagyon nagy az érdeklődés a fix 3 százalékos lakáshitel iránt - mondta a miniszterelnök a Kossuth rádióban pénteken.

2025. Augusztus 01. 08:39, péntek | Belföld

Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet

Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet – közölte a pályázatot koordináló Veszprém-Balaton 2023 Zrt. csütörtökön az MTI-vel.

2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld

15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik

A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik