Városlista
2026. február 1, vasárnap - Ignác

Hírek

2017. Augusztus 23. 10:29, szerda | Helyi sport
Forrás: albakosar.hu

Kényszerleszállást hajtott végre az Alba új légiósának gépe

Kényszerleszállást hajtott végre az Alba új légiósának gépe

Kedden reggel megérkezett a koronázó városba az Alba Fehérvár negyedik légiósa, az amerikai Alandise Harris. A 26 éves, 3-as és 4-es poszton bevethető kosaras Arkansas állam fővárosából.

A játékos Little Rockból indult hétfőn, viszontagságos úton ért hazánkba, ugyanis a hazai átszállás után a Houston és Isztambul között közlekedő gépe a török nagyvárostól négy órányira, kényszerleszállást hajtott végre, a sportoló négy órás várakozás után folytathatta útját.

Hogy melyik városban időzött, arra nem emlékszik, mert a tranzitban töltött négy órát sikerült végig aludnia. Aztán gond nélkül érkeztek Isztambulba, majd onnan a Liszt Ferenc Repülőtérre. Kedden délelőtt megtekintette új társainak tréningjét, orvosi vizsgálatokon esett át, valamint gyógytornásznál is járt. A tényleges munkát szerdán kezdi – írja az albakosar.hu.

-Túl sok információval nem rendelkezem az országról és a klubról sem, az első benyomásaim egyértelműen kedvezőek. Azt természetesen tudom, hogy a csapat tavaly bajnok és kupagyőztes lett, komoly tényező a magyar kosárlabdában - mondta a klub honlapjának a kosaras, aki mindössze három órát aludt ágyban, mielőtt megkezdte az ismerkedést új munkahelyével.

Az utóbbi szezont Libanonban töltötte, előtte Japánban szerepelt. A felkelő nap országában jól érezte magát, számára a hétköznapi élet és a kosárlabda is szimpatikus volt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 01. 14:00, vasárnap | Belföld

Orbán Balázs szerint ukrán jólét lesz a magyar jövőből, ha nem vigyázunk

Ha nem vigyázunk, elveszik a magyar jövő és ukrán jólét lesz belőle - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója a Digitális Polgári Körök (DPK) által szervezett háborúellenes gyűlésen szombaton Hatvanban.

2026. Február 01. 12:00, vasárnap | Sport

Női vízilabda Eb - Közel az elődöntőhöz a magyar válogatott

A magyar női vízilabda-válogatott 5-4-re kikapott a címvédő holland csapattól a funchali Európa-bajnokság középdöntőjének első fordulójában, az egygólos vereséggel azonban elődöntőbe jut, ha vasárnap győz az izraeliek ellen.

2026. Február 01. 08:31, vasárnap | Belföld

Csézy is csatlakozott a Tiszához

Hatalmas örömmel jelentem be, hogy Csézy lesz a TISZA képviselőjelöltje a mezőkövesdi központú Borsod-Abaúj-Zemplén megyei 7-es választókerületben - írta ki Facebook-oldalára Magyar Péter.

2026. Február 01. 08:28, vasárnap | Sport

A Liverpool hátrányból fordítva verte a Newcastle-t