Városlista
2025. augusztus 1, péntek - Boglárka

Hírek

2021. Április 14. 09:12, szerda | Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu

Két idős asszonyra támadt egy késes férfi

Két idős asszonyra támadt egy késes férfi

Két idős nőt bántalmazott egy férfi Dombiratoson. Mindkettőjüktől pénzt követelt, egyiküket egy késsel meg is sebesítette. A rendőrök a rablással gyanúsítható férfit a helyszínen elfogták.

Dombiratoson kedden 17 óra 45 perc körül egy férfi bement egy házba és az ott lakó 78 éves nőtől pénzt követelt. Az asszony nem akart adni neki, ezért bántalmazta őt. A megfélemlített idős nő végül mégis adott neki pénzt, ekkor azonban a férfi a bankkártyáját is elvette tőle – közölte a rendőrség.

Kifejtve, hogy ezután a nő ki tudott menni a házból, rázárta a támadójára az ajtót és a szomszédjához, egy 75 éves nőhöz menekült. Hívták a rendőrséget, de eközben a férfi kiszabadult és a kirabolt nő után ment. Őt és a segítőjét is bántalmazta, akitől szintén pénzt követelt, majd felkapott az asztalról egy konyhakést és megvágta a 75 éves nő lábát.

Eközben megérkeztek a rendőrök és elfogták, majd őrizetbe vették a 34 éves dombiratosi férfit, aki ellen a Mezőkovácsházi Rendőrkapitányság rablás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indított büntetőeljárást.

Címkék: kés, késelés, támadás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 01. 08:44, péntek | Belföld

A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható

A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható, a Dunántúlon lesz hűvösebb és felhősebb, míg a Tiszántúlon és a Dél-Alföldön lesz melegebb, oda inkább csak vasárnap érkezik meg a csapadék

2025. Augusztus 01. 08:43, péntek | Belföld

Orbán Viktor: nagyon nagy az érdeklődés a 3 százalékos lakáshitel iránt

Nagyon nagy az érdeklődés a fix 3 százalékos lakáshitel iránt - mondta a miniszterelnök a Kossuth rádióban pénteken.

2025. Augusztus 01. 08:39, péntek | Belföld

Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet

Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet – közölte a pályázatot koordináló Veszprém-Balaton 2023 Zrt. csütörtökön az MTI-vel.

2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld

15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik

A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik