Városlista
2025. december 18, csütörtök - Auguszta

Hírek

2017. Augusztus 01. 20:37, kedd | Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu

Kétnapos népművészeti fesztivál is lesz a Királyi Napokon

Kétnapos népművészeti fesztivál is lesz a Királyi Napokon

Az idei Székesfehérvári Királyi Napok újdonsága a Népművészeti Fesztivál: augusztus 12-én és 13-án az élő népművészet költözik be a történelmi belvárosba.

Jeles napokhoz, családi eseményekhez kötődő szokások elevenednek meg: az egyik sarkon legénybúcsúba csöppenhetünk, a másikon esküvőbe, részesei lehetünk lagzinak, keresztelőnek és sok más ceremóniának.

A Népművészeti Fesztiválon megnézhetjük azt is, hogyan mostak régen az asszonyok. A színes forgatag magja a népművészeti kirakodóvásár lesz, ahol a népi kismesterségek képviselői is bemutatkoznak. A fesztiválon természetesen lesz népzene és néptánc is.

Ezúttal a legkisebbek lesznek főszerepben: augusztus 13-án vasárnap 16 órakor a Zichy színpadon gyermek néptáncgála lesz, amelyet egy későbbi nemzetközi gyermek néptáncfesztivál beharangozó eseményének szánnak a szervezők.

A fesztivál során megmozdulnak a Mozdulatlan legendák is: az Alba Regia Táncegyüttes népszerű produciójának legfontosabb jeleneteit azoknál a szobroknál, köztéri alkotásoknál láthatja a közönség, amelyek az adott koreográfiáit ihlették.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi

Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád

Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.

2025. December 18. 07:38, csütörtök | Bulvár

Sean Paul 2026 májusában a Budapest Parkban ad koncertet

Sean Paul jamaicai előadó 2026. május 17-én először lép fel Budapesten, a Budapest Parkban – közölték a szervezők az MTI-vel.

2025. December 18. 07:37, csütörtök | Külföld

Az EP támogatja az orosz gáz teljes és kötelező kivezetését