Hírek
2020. Február 16. 07:15, vasárnap |
Külföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Ki kellett üríteni egy repülőt Düsseldorfban, mert lángolt a kereke
Elővigyázatosságból ki kellett üríteni egy repülőgépet a düsseldorfi légikikötőben szombaton, mert leszállás után kigyulladt az egyik kereke.
A Pegasus török légitársaság járműve szombat délután landolt a német nagyváros repterén, és a légikikötő egyik dolgozója vette észre, hogy az egyik kereke kigyulladt. A lángok észlelése után a kapitány elrendelte a gép kiürítését, és a fedélzeten lévő 163 ember sértetlenül elhagyta a járművet. Mire a tűzoltók a helyszínre értek, a tűz kialudt.
Több részlet egyelőre nem ismert, így azt sem tudni, hogy mi okozta a lángokat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 17. 07:49, szerda | Külföld
Donald Trump jogi képviselői egy floridai bíróságon nyújtották be a BBC elleni 10 milliárd dolláros keresetet
Donald Trump amerikai elnök jogi képviselői Washingtonban kedden bejelentették, hogy egy floridai bíróságon nyújtották be a brit BBC elleni keresetet összesen 10 milliárd dolláros értékben.
2025. December 17. 07:49, szerda | Külföld
Az Európai Unió enyhít a belső égésű motorok forgalomba hozatalának 2035-től tervezett tilalmán
Az Európai Unió enyhített kedden az új gyártású belső égésű motorok - benzin- vagy dízelüzemű autók - forgalomba hozatalának 2035-től tervezett tilalmán, hogy támogassa a nehéz helyzetben lévő európai autóipart.
2025. December 15. 07:44, hétfő | Külföld
Sok embert agyonlőttek egy ausztráliai strandon egy zsidók elleni terrortámadásban
Ismeretlen fegyveresek lelőttek 11 embert, sokakat pedig megsebesítettek az ausztráliai Sydney Bondi Beach nevű híres tengerparti strandján vasárnap.
2025. December 13. 07:10, szombat | Külföld
Ukrajnai háború - Az Európai Unió tartósan befagyasztja az orosz állami vagyont
Az uniós tagállamok kormányait tömörítő Tanács úgy döntött, hogy meghatározatlan időre megtiltja az EU területén befagyasztott, az Orosz Központi Bankhoz tartozó eszközök Oroszországba történő visszautalását
