Hírek
2017. Július 19. 08:35, szerda |
Helyi sport
Forrás: szekesfehervar.hu
Kiváló formában a kétszeres európa-bajnok súlyemelő Bódis-Szabó Katinka
Sikeresen szerepelt Bódis-Szabó Katinka, a Fehérvár Rugby Club súlyemelő szakosztályának versenyzője a hétvégén, több mint hatvan induló és Magyarország legjobb versenybíróival megrendezett ózdi súlyemelő viadalon.
A tizenkét éves múltra visszatekintő versenyen a székesfehérvári, Master kategóriában szereplő, Európa-bajnoki címvédő versenyző súlycsoportjában első helyezett lett.
Az Ózdi Városi Sportcsarnokban, tizennégy magyarországi szakosztály, ukrán és szlovák válogatott versenyzők részvételével megrendezett hagyományos viadalon Bódis-Szabó Katinka megnyerte a 75 kilogrammos súlycsoportot, sőt a II. osztályú szintet is sikerült 152 kilogramm összteljesítménnyel – szakításban 71, lökésben 81 kilogrammot teljesítve - elérni.
Bakos Károly, Katinka olimpiai bronzérmes vezetőedzője szerint ez kifejezetten biztató eredmény az augusztusban, Svédországban rendezendő Master Európa-bajnokság előtt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 17. 07:52, szerda | Bulvár
HUN-REN: ökológiai szempontból jobb a valódi fenyőfa, mint a műfenyő
Ökológiai szempontból jobb valódi fenyőfát vásárolni karácsonyra, mint műfenyőt - hívja fel a figyelmet Aszalós Réka, a Magyar Kutatási Hálózat (HUN-REN) Ökológiai Kutatóközpontjának tudományos munkatársa.
2025. December 17. 07:51, szerda | Életmód
Nyolc év után ismét Magyarországon ad koncertet a The Prodigy
Nyolc év után ismét Magyarországon ad koncertet a The Prodigy. Az elektronikus zene történetének egyik legnagyobb hatású formációja július 4-én a SopronFest színpadán tér vissza a magyar közönség elé
2025. December 17. 07:49, szerda | Külföld
Donald Trump jogi képviselői egy floridai bíróságon nyújtották be a BBC elleni 10 milliárd dolláros keresetet
Donald Trump amerikai elnök jogi képviselői Washingtonban kedden bejelentették, hogy egy floridai bíróságon nyújtották be a brit BBC elleni keresetet összesen 10 milliárd dolláros értékben.
2025. December 17. 07:49, szerda | Külföld
Az Európai Unió enyhít a belső égésű motorok forgalomba hozatalának 2035-től tervezett tilalmán
Az Európai Unió enyhített kedden az új gyártású belső égésű motorok - benzin- vagy dízelüzemű autók - forgalomba hozatalának 2035-től tervezett tilalmán, hogy támogassa a nehéz helyzetben lévő európai autóipart.
