Hírek
2015. November 12. 07:53, csütörtök |
Külföld
Forrás: Kovács Andrea, az MTI tudósítója jelenti: - fotó: illusztráció
Lezuhant egy ukrán katonai repülőgép, a pilóta életét vesztette

Lezuhant egy katonai repülőgép szerda délelőtt Ukrajna keleti részén, Zaporizzsja közelében, a pilóta életét vesztette - közölte az ukrán védelmi minisztérium.
A tárca tájékoztatása szerint az ukrán légierő Szu-25-ös csatarepülőgépe gyakorlórepülést végzett, és Zaporizzsjától mintegy 40 kilométerre északra zuhant le. A 23 éves pilóta az egyetlen áldozat, a gép becsapódásakor környékbeli civilek sem sérültek meg.
Anatolij Matiosz katonai főügyész Facebook-oldalán közölte, hogy a vizsgálat előzetes eredménye alapján a gép alacsony repülést gyakorolt, és eközben egy magasfeszültségű vezetéknek repült.
Az ukrán fegyveres erők vezérkarának közleménye szerint a repülőgépet vezető főhadnagy élete utolsó pillanatáig úgy manőverezte a légi járművet, hogy az ne lakott területre zuhanjon. A gép végül egy autópálya mellett csapódott be.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 16. 07:49, kedd | Külföld
A lengyel államvédelmi szolgálat semlegesített egy drónt a kormányzati épületek felett
A varsói Belweder elnöki palota és a közelében álló kormányzati épületek felett repülő drónt semlegesített a lengyel államvédelmi szolgálat (SOP) - közölte Donald Tusk lengyel kormányfő hétfő este az X-en.
2025. Szeptember 16. 07:44, kedd | Külföld
Donald Trump kilátásba helyezte, hogy belföldi terrorszervezetté nyilvánítja az antifa mozgalmat
Donald Trump amerikai elnök kilátásba helyezte, hogy belföldi terrorszervezetté nyilvánítja az antifa mozgalmat.
2025. Szeptember 15. 07:52, hétfő | Külföld
Donald Trump szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből
Donald Trump amerikai elnök szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből - az amerikai elnök erről az NBC News televízió vasárnapi politikai magazinjának adott telefoninterjúban beszélt.
2025. Szeptember 15. 07:51, hétfő | Külföld
Ukrajnai háború - Kaja Kallas: elfogadhatatlan az orosz drón romániai légtérsértése
Kaja Kallas, az EU kül- és biztonságpolitikai főképviselője, elfogadhatatlannak nevezte, hogy egy orosz drón szombaton megsértette Románia légterét, a tisztségviselő Moszkvát \"felelőtlen eszkalációval\" vádolta.