Városlista
2025. szeptember 16, kedd - Edit

Hírek

2019. Április 03. 11:59, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Majd két tucat kutyakölyök pusztult el egy állatkínzó miatt

Majd két tucat kutyakölyök pusztult el egy állatkínzó miatt

Állatkínzás miatt emeltek vádat egy Magyarországon élő olasz férfi ellen, aki 56 kölyökkutyát próbált Olaszországba vinni, de a szállítási körülmények miatt az állatok nagy része elpusztult.

A 28 éves olasz férfi Somogy megyében kisállatok, elsősorban kutyakölykök kereskedésével foglalkozott. Még 2017 májusában nagyobb haszon reményében akart kutyakölyköket Olaszországba szállítani, ezért több helyen is vásárolt ebeket – közölte a Zala Megyei Főügyészség szóvivője szerdán az MTI-vel.

Pirger Csaba hozzátette: a francia bulldogokat és máltai selyemkutyákat vett először, az állatokat pedig Kaposváron tartotta, egy olyan helyen, ami egy korábbi hatósági bejelentésben már szerepelt kutyák illegális gyűjtőhelyeként. A férfi az először megvásárolt 15 kölyköt egy bérelt kisbuszba pakolta, hogy különböző tenyésztőktől további kölyökkutyákat vásároljon.

A férfi végül összesen 56 kölyköt helyezett el a kisbuszban, az állatok egy kivétellel még nem voltak nyolchetesek sem, vagyis az anyjuktól még nem lehetett volna elválasztani őket. Műanyag- és faládákban, állatszállító boxokban, az ebeket egymásra pakolva olyan körülmények között utaztatta órákon át, hogy azoknak nem volt elég helyük és levegőjük, etetésükről, itatásukról pedig egyáltalán nem gondoskodott.

A rendőrök Nagykanizsa határában állították meg közúti ellenőrzés miatt a járművet, amikor felfedezték benne az összezsúfolt kutyákat. A helyszínre hívott állatorvos már ekkor megállapította, hogy a szállítási körülmények az állatok maradandó egészségkárosodását, elhullását okozhatja.

A gondos és szakszerű ellátás ellenére az 56 kölyök közül a menhelyen 17 elpusztult, a később ideiglenes gazdákhoz elhelyezett állatokból négy szintén kimúlt, de az életben maradt kutyák egy része még ma sem teljesen egészséges.

A Nagykanizsai Járási Ügyészség állatkínzás bűntette miatt emelt vádat az olasz állampolgár ellen.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország minden támadás ellenére felgyorsítja a Paks II. atomerőmű építését

Magyarország minden támadás, minden akadályozási kísérlet ellenére felgyorsítja a paksi bővítést, így a következő évtized elejére működésbe is léphetnek az új atomerőművi blokkok -

2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld

Balatoni Katalin: a magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot

A magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot, azonban abban biztosak lehetünk, hogy a tudásuk így is nemzetközi szinten kiemelkedő

2025. Szeptember 16. 07:41, kedd | Belföld

Orbán Viktor szerint a barbarizmus vert gyökeret Svédországban

Barbarizmus vert gyökeret Európa egyik legnagyobb nemzetének hazájában, Svédországban a hagyományos értékek elhagyása, a józan ész mellőzése és a gyenge kormányzás következtében - írta Orbán Viktor az X-en hétfőn.