Városlista
2025. július 31, csütörtök - Oszkár

Hírek

2023. Június 30. 06:00, péntek | Belföld
Forrás: mti

MÁV: fejlesztették a vasúti utastájékoztatási rendszert

MÁV: fejlesztették a vasúti utastájékoztatási rendszert

Újabb fejlesztéssel bővült a MÁV és a MÁV-Start utastájékoztatási rendszere, a mikorindul.hu webcímen is elérhetők a vasútállomások, megállóhelyek közlekedési információi.

A tájékoztatás szerint teszt jelleggel ezen a héten három budapesti pályaudvar - a Nyugati, a Keleti és a Déli - állomási kijelzőin található menetrendi idők, az aktuális indulási és érkezési vágányszámok, a forgalmi változások, a várható késések, járattörlések olvashatók okostelefonon, illetve az internetes böngészőkben.

A tervek szerint a vasúttársaság a fejlesztést fokozatosan kiterjeszti további állomásokra, a nyár végéig már több mint 150 vasútállomás esetén jelennek meg online is a tényleges vágányszámok.

A tesztelési időszakban a Nyugati, a Keleti és a Déli pályaudvaron plakátokon hívják fel a figyelmet az újdonságra. Ezeken a QR kód is látható, amelyet az okostelefonok kamerájával beolvasva, az adott pályaudvar utastájékoztatási felülete az utasok saját okostelefonján jelenik meg. Ez a fejlesztés a tesztidőszakot követően elsősorban azokon az állomásokon jelent előrelépést, ahol jelenleg semmilyen digitális kijelző nincs kihelyezve - tájékoztatott a MÁV.

Címkék: közlekedés, máv

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld

15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik

A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik

2025. Július 31. 07:46, csütörtök | Belföld

Százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben

A pótfelvételivel együtt százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben

2025. Július 31. 06:00, csütörtök | Belföld

Továbbra is változatlan feltételekkel érvényesíthető a négy vagy több gyermeket nevelő anyák kedvezménye

A négy vagy többgyermekes anyáknak 2020. január 1-je óta a kereső tevékenységből származó jövedelmük után nem kell szja-t fizetniük, ebben semmilyen változás nem történt.

2025. Július 30. 13:23, szerda | Belföld

Ma indul az új adategyeztetési kampány; a NAV ezúttal a hibás bevallásgyakoriságra figyelmeztet

A NAV ma értesíti azokat az adózókat, akik online számlaadat-szolgáltatásaik és pénztárgépadataik alapján 2025-ben átlépték az éves áfabevallásra vonatkozó értékhatárt, mégsem váltottak havi vagy negyedéves bevallásra.