Városlista
2025. szeptember 16, kedd - Edit

Hírek

2020. Április 12. 08:31, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Meghalt 14 koronavírus-beteg és 1400 fölé emelkedett a fertőzöttek száma Magyarországon

Meghalt 14 koronavírus-beteg és 1400 fölé emelkedett a fertőzöttek száma Magyarországon

Meghalt 14 beteg, és százzal nőtt, így 1410-re emelkedett az azonosított koronavírus-fertőzöttek száma Magyarországon - írta a koronavirus.gov.hu vasárnap reggel.

Közölték, újabb magyar állampolgároknál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést.

Az elhunyt 14 ember - valamennyien idősek voltak - krónikus betegséggel küzdött. A koronavírus magyarországi halálos áldozatainak száma 99-re emelkedett.

Kiemelték, a Pesti úti idősotthonban eddig összesen 198 igazolt koronavírus-fertőzöttet találtak, nyolcan meghaltak.

Az oldal adatai szerint 118-an gyógyultan távoztak a kórházból. Jelenleg 15 333-an vannak hatósági házi karanténban. A mintavételek száma 33 532.

Hangsúlyozták, hogy a csoportos megbetegedések szakaszában vagyunk, amikor közösségben, személyes érintkezések útján terjed a fertőzés. Magyarországon is már bárhol és bárkiben jelen lehet a vírus. A azonosított koronavírus-fertőzötteknél jóval nagyobb a tényleges vírushordozók száma, akik fertőzhetnek.



A tömeges fertőzés lelassításához nagyon fontos, hogy az idősek, a diákok, a külföldről hazatérők, és aki teheti, az maradjon otthon, továbbá mindenki tartsa be az ajánlásokat és a kijárási korlátozásokat, amelyeket a kormány határozatlan időre meghosszabbított. Különösen kérik a budapestieket, hogy tartsák be a korlátozásokat, mert a fővárosban van a legtöbb fertőzött.

Kiemelték továbbá, ahogy az elhunytak adataiból is látszik, a koronavírus az idősekre a legveszélyesebb, ezért nyomatékosan kérik az időseket, hogy maradjanak otthon, és a bevásárláshoz kérjék hozzátartozóik vagy az önkormányzat segítségét.

Az oldalon található térkép alapján továbbra is Budapesten (669 ember) és Pest megyében (215) van a legtöbb fertőzött, majd Fejér (93), Győr-Moson-Sopron (60), Csongrád (45) és Borsod-Abaúj-Zemplén megyében (44).

A legkevesebb fertőzött Heves megyében (9) található.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország minden támadás ellenére felgyorsítja a Paks II. atomerőmű építését

Magyarország minden támadás, minden akadályozási kísérlet ellenére felgyorsítja a paksi bővítést, így a következő évtized elejére működésbe is léphetnek az új atomerőművi blokkok -

2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld

Balatoni Katalin: a magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot

A magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot, azonban abban biztosak lehetünk, hogy a tudásuk így is nemzetközi szinten kiemelkedő

2025. Szeptember 16. 07:41, kedd | Belföld

Orbán Viktor szerint a barbarizmus vert gyökeret Svédországban

Barbarizmus vert gyökeret Európa egyik legnagyobb nemzetének hazájában, Svédországban a hagyományos értékek elhagyása, a józan ész mellőzése és a gyenge kormányzás következtében - írta Orbán Viktor az X-en hétfőn.