Városlista
2025. július 27, vasárnap - Olga

Hírek

2022. Január 20. 09:55, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Meghalt egy ember szén-monoxid-mérgezésben Pécsen

Szén-monoxid-mérgezésben meghalt egy ember egy pécsi családi házban - tájékoztatta az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivő-helyettese csütörtökön az MTI-t.

Dóka Imre közölte: szerdán későn este érkezett a jelzés, hogy feltehetően szén-monoxid-mérgezés miatt ketten is rosszul lettek Pécs északnyugati külvárosában, egy családi házban.

Mire a tűzoltók a helyszínre érkeztek, egy ember már meghalt, a másik pedig rosszullétre panaszkodott.

A tűzoltók az alagsorban elhelyezett gázkazán közelében magas koncentrációjú szén-monoxidot mértek. Valószínűleg a rosszul működő fűtőberendezés és a szellőzés hiánya vezetett a mérgező gáz kialakulásához - írta a szóvivő-helyettes, hozzátéve, hogy a házban nem volt szén-monoxid-érzékelő.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 26. 10:01, szombat | Belföld

A Meta beszünteti a politikai hirdetéseket az EU-ban az uniós szabályozás miatt

A többek között a Facebook és az Instagram platformokat üzemeltető META, pénteken bejelentette, hogy októbertől beszünteti a politikai, választási és társadalmi témájú hirdetéseket az Európai Unióban.

2025. Július 26. 09:58, szombat | Belföld

Visit Hungary: már több mint 10 millió turista érkezett az országba

Idén július 23-án lépte túl a vendégek száma a 10 milliót, már most Magyarország népességét meghaladó vendégforgalmat bonyolított a turisztikai szektor - közölte a Visit Hungary az MTI-vel pénteken.

2025. Július 26. 09:57, szombat | Belföld

Orbán Viktor: nemzetben gondolkodni azt jelenti, hogy nagyobb összefüggésben tekintjük a magyarság sorsát

Nemzetben gondolkodni azt jelenti, hogy nagyobb összefüggésben tekintjük a magyarság sorsát, semmint az akaratunk ellenére meghúzott államhatárokon belül élő magyarság szempontjai és érdekei

2025. Július 26. 09:51, szombat | Belföld

Kövér László: a keleti nyitás sikertörténete a kínai-magyar kapcsolatok alakulása

Magyarország számára a keleti nyitás politikájának sikertörténete a kínai-magyar kapcsolatok alakulása