Hírek
2018. Szeptember 14. 14:57, péntek |
Belföld
Forrás: MTI/MTI Fotó: Czeglédi Zsolt
Megválasztották az Év polgármesterét

Molnár Attila, Komárom első embere lett idén az Év polgármestere. A díjat pénteken Hajdúszoboszlón adták át, a Városi polgármesterek randevúja elnevezésű tanácskozáson.
A Szféra Kft. által rendezett internetes szavazás eredményeként az Év alpolgármestere Holopné Schramek Kornélia (MSZP), Budapest XIII. kerületének alpolgármestere, az Év jegyzője Rózsa Sándor György (Karcag) lett.
A díjátadón Dukai Miklós, a Belügymisztérium önkormányzati helyettes államtitkára azt mondta: Magyarországon a települési önkormányzatok kulcsfontosságú szerepe, hogy közösségeket hozzanak létre, s értékeket teremtsenek e közösségekben. E közösségek kulcsszereplői a polgármesterek és az alpolgármesterek - tette hozzá.
A díjazott választott vezetők kiváló munkát végeztek - mondta, és hangsúlyozta, hogy sikeres képviselőtestület nem lehet meg sikeres jegyző nélkül.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország minden támadás ellenére felgyorsítja a Paks II. atomerőmű építését
Magyarország minden támadás, minden akadályozási kísérlet ellenére felgyorsítja a paksi bővítést, így a következő évtized elejére működésbe is léphetnek az új atomerőművi blokkok -
2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld
Balatoni Katalin: a magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot
A magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot, azonban abban biztosak lehetünk, hogy a tudásuk így is nemzetközi szinten kiemelkedő
2025. Szeptember 16. 07:43, kedd | Belföld
MABISZ: idén is milliárdos károk, jelentős pusztítás a viharszezon országos mérlege
2025. Szeptember 16. 07:41, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint a barbarizmus vert gyökeret Svédországban
Barbarizmus vert gyökeret Európa egyik legnagyobb nemzetének hazájában, Svédországban a hagyományos értékek elhagyása, a józan ész mellőzése és a gyenge kormányzás következtében - írta Orbán Viktor az X-en hétfőn.