Városlista
2026. augusztus 3, hétfő - Hermina

Hírek

2019. Július 12. 08:53, péntek | Belföld
Forrás: Kokes János, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: police.hu

Migránsokat csempésző magyar kamionsofőrt vett őrizetbe a cseh rendőrség

Migránsokat csempésző magyar kamionsofőrt vett őrizetbe a cseh rendőrség

Őrizetbe vett a cseh rendőrség egy magyar kamionsofőrt, aki szerdán öt illegális bevándorlót vitt Prágába - közölte Eva Kropácová cseh rendőrségi szóvivő csütörtökön Prágában.

A cseh hatóságok szerint az öt férfi közül négy afgán, egy pedig iraki állampolgár. A rendőrség megállapította, hogy az öt migráns korábban már menedéket kért Görögországban, ezért az eljárás befejezése után kiutasítják őket Csehországból.

"A magyar kamionsofőrt a cseh rendőrség őrizetbe vette az államhatár engedély nélküli átlépése megszervezésének és annak lehetővé tételének gyanújával. Az érintett ezért akár két év szabadságvesztést is kaphat" - tudatta Kropácová.

A magyar kamion a cseh hatóságok szerint hivatalosan dinnyét szállított Prágába.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 02. 13:00, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 31. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Augusztus 02. 13:00, vasárnap | Belföld

Hőség - Gajdos László: érezhetően csökkent a vízfogyasztás Szentendrén a takarékossági felhívás nyomán

Érezhetően csökkent a vízfogyasztás Szentendrén, ezen belül is Pismány városrészben az önkéntes víztakarékosságra felszólító felhívás nyomán, ugyanakkor továbbra is érvényben marad a harmadfokú vízhasználati korlátozás

2026. Augusztus 02. 11:00, vasárnap | Belföld

Hőség - Változik az ügyfélszolgálatok rendje a NAV-nál a jövő héten

Az adóhivatal ügyfélszolgálatain jövő héten is intézhetőek az adóügyek, de a rendkívüli körülmények miatt a személyes ügyfélfogadást hétfőtől szerdáig a helyszínek adottságaihoz igazítják.

2026. Augusztus 02. 09:39, vasárnap | Belföld

Robert Fico: Szlovákia kész árammal segíteni Magyarországnak

A szlovák kormányfő szerint Paks leállítása példatlan energiakrízist eredményezne.