Hírek
2026. Március 05. 08:04, csütörtök |
Sport
Forrás: MTI
MOL Magyar Kupa - A négy között a Zalaegerszeg
A Zalaegerszeg hazai pályán 1-0-ra legyőzte szerdán a másodosztályú Soroksárt a labdarúgó MOL Magyar Kupa negyeddöntőjében.
A 2023-ban kupagyőztes élvonalbeli együttes tavaly is elődöntős volt a sorozatban.
A kék-fehérek a legjobb négy között majd idegenben játszanak a Budapest Honvéd-Diósgyőri VTK párharc győztesével. A Magyar Kupa elődöntőjének játéknapja április 22., míg a döntő május 9-én a Puskás Arénában lesz.
MOL Magyar Kupa, negyeddöntő:
Zalaegerszegi TE FC-Soroksár SC (NB II) 1-0 (0-0)
Zalaegerszeg, v.: Rúsz
gólszerző: Alfonso (86.)
sárga lap: Várkonyi (20.), Szendrei (66.), illetve Köböl (79.), Lukács (88.)
ZALAEGERSZEGI TE FC:
Mauricio - Harangi, Victory, Várkonyi, Calderon - Kiss, Amato, Skribek (Teixeira, 62.) - Szendrei - Maxsuell (Joao Victor, 55.), Lima (Alfonso, 55.)
SOROKSÁRI SC:
Jova - Könczey (Bogdán, 72.), Lukács, Kékesi (Króner, a szünetben), Gágyor - Kálnoki-Kis (Kundrák, 63.), Kokovai, Köböl - Rosko (Gálfi, 82.), Tóth, Bencze
A várakozásoknak megfelelően a kezdetektől a zalaiak irányították a játékot, másodosztályú riválisuk elsősorban a védekezésre összpontosított.
Tíz perc sem telt el, amikor a lendületes és veszélyes hazai akciók egyikéből betalált Skribek, de a videobíró segítségével les miatt érvénytelenítették a gólt.
Negyedóra elteltével előbb meddővé szelídült a Zalaegerszeg fölénye, majd kiegyenlített mezőnyjátékkal teltek a percek a szünetig. Csak a nagy kedvvel futballozó Skribek egy-egy távoli lövése okozott izgalmat, a túloldalon pedig Kálnoki-Kis próbálkozását kellett hárítania a kapusnak.
A második félidőben ismét egyértelműen a ZTE akarata érvényesült, többnyire kapujához szegezte ellenfelét, amely csak elvétve tudta átlépni a félpályát. A nagy nyomás ellenére eleinte kevés helyzet volt.
Az idő múlásával még inkább fokozódott a kék-fehérek fölénye, amely egyre nyomasztóbbá vált.
A fővárosiak védelme sokáig jól állta a sarat, végül azonban a hazaiak két csereembere összehozta a gólt, ugyanis Joao Victor elviharzott a jobb oldalon, majd tökéletesen tálalt a középen érkező Alfonsónak, aki közelről nem hibázott, ezzel eldöntötte a párharcot.
Kedden játszották:
ETO FC-Kecskeméti TE (NB II) 3-1 (0-1, 1-1, 1-1) - hosszabbítás után
Később:
Kolorcity Kazincbarcikai SC-Ferencváros 20.00, Miskolc (DVTK Stadion)
Csütörtökön játsszák:
Budapest Honvéd FC (NB II)-Diósgyőri VTK 20.00
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 04. 17:00, szerda | Sport
Schmidt Gábor: 2010 óta tízszeresére nőtt a sportra fordított állami támogatás
2026. Március 01. 15:00, vasárnap | Sport
Szoboszlai gólpasszt adott, hétgólos meccset nyert a Liverpool
A Szoboszlai Dominikkal és Kerkez Milossal felálló címvédő Liverpool hazai pályán 5-2-re legyőzte a bennmaradásért küzdő West Ham Unitedet szombaton az angol labdarúgó Premier League 28. fordulójában.
2026. Február 27. 07:14, péntek | Sport
Európa-liga - Kétgólos hazai sikerével nyolcaddöntős a Ferencváros
A Ferencváros 2-0-ra legyőzte a vendég Ludogorecet a labdarúgó Európa-liga rájátszásának első körös visszavágóján, csütörtökön, ezzel 3-2-es összesítéssel továbbjutott a nyolcaddöntőbe.
