Városlista
2026. augusztus 2, vasárnap - Lehel

Hírek

2012. Május 24. 14:11, csütörtök | Belföld
Forrás: mno.hu / MTI

Nyolcvan múmiát rejtett a sírkamra

Nyolcvan múmiát rejtett a sírkamra

Ezeréves sírkamrára, benne pedig nyolcvan múmiára találtak Peruban belga régészek.

A holttestek jó állapotban vannak – derült ki a Limától mintegy 30 kilométerre fekvő Pachacamac szent helyen végzett ásatások során.

A 20 négyzetméteres sírkamrát a 2004-ben felfedezett nekropoliszban tárták fel. A múmiák mellett sok tárgyat is találtak, többek közt agyagtálakat, festett famaszkokat, valamint ékszereket arany és réz ötvözetéből. Magában a sírkamrában hetven holttest volt, az ovális építmény körül pedig tucatnyi kisgyerek múmiáját ásták ki. A kutatók a brüsszeli Universite Libre laboratóriumában akarják megállapítani, hogy milyen kapcsolat volt a halottak között, és miben haltak meg.

Pachacamac ceremoniális központ volt, amelyet különböző kultúrák látogattak. Az archeológiai helyszín 500 hektáros.

Fotó: pachacamac.net

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 02. 13:00, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 31. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Augusztus 02. 13:00, vasárnap | Belföld

Hőség - Gajdos László: érezhetően csökkent a vízfogyasztás Szentendrén a takarékossági felhívás nyomán

Érezhetően csökkent a vízfogyasztás Szentendrén, ezen belül is Pismány városrészben az önkéntes víztakarékosságra felszólító felhívás nyomán, ugyanakkor továbbra is érvényben marad a harmadfokú vízhasználati korlátozás

2026. Augusztus 02. 11:00, vasárnap | Belföld

Hőség - Változik az ügyfélszolgálatok rendje a NAV-nál a jövő héten

Az adóhivatal ügyfélszolgálatain jövő héten is intézhetőek az adóügyek, de a rendkívüli körülmények miatt a személyes ügyfélfogadást hétfőtől szerdáig a helyszínek adottságaihoz igazítják.

2026. Augusztus 02. 09:39, vasárnap | Belföld

Robert Fico: Szlovákia kész árammal segíteni Magyarországnak

A szlovák kormányfő szerint Paks leállítása példatlan energiakrízist eredményezne.