Hírek
2017. December 11. 07:56, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Rövidebb lett a műtéti várólista az év végére
Rövidebb lett a műtéti várólista az év végére, december 1-jén 27 666 beteg várt műtétre a kórházakban, 445-tel kevesebb, mint egy hónappal korábban - írja a Világgazdaság hétfőn.
A Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő adatai szerint az idei várólista júniusban volt a leghosszabb, 28 816 név szerepelt rajta.
Az év egészében minden harmadik beteg szürkehályog-műtétre várt, ilyen beavatkozásra legkevesebbet a Budai Irgalmasrendi Kórházban, a legtöbbet a gyöngyösi Bugát Pál Kórházban kell várni.
Sok beteg a hosszú várólisták miatt magánorvoshoz fordul, akiknél a becslések szerint az idén 904 milliárd forintot költöttek el - olvasható a lapban.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 18. 12:00, csütörtök | Belföld
OGY - Országos rendőr-főkapitány-jelölt: emberközpontú és eredménycentrikus rendőrség kialakítása szükséges
2026. Június 18. 12:00, csütörtök | Belföld
Becsei András: szakmai javaslatokat készít a bankszövetség a kamatsop jövőjéről
2026. Június 18. 11:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a cél nem változott, Brüsszelt meg kell reformálni
A Fidesz külpolitikája továbbra is elkötelezett támogatója marad a patrióta európai mozgalomnak és nem változott a cél: Brüsszelt meg kell reformálni
