Hírek
2017. Augusztus 01. 07:07, kedd |
Helyi önkormányzati
Forrás: szekesfehervar.hu
Schwäbisch Gmündi fiúkórus a városházán - énekkel köszöntötték a fehérváriakat
Schwäbisch Gmünd legpatinásabb kórusa érkezett egy rövid látogatás erejéig Székesfehérvárra. A Szent Mihály katolikus ifjúsági fiú kórus tagjai szerdáig maradnak a városban, majd ezt követően Péccsel és Budapesttel ismerkednek.
Az elsősorban egyházzenei kórusműveket megszólaltató német diákok délben a Városház téren énekkel köszöntötték a fehérváriakat.

Székesfehérvárra érkezett a Szent Mihály katolikus ifjúsági fiú kórus Schwäbisch Gmünd városából, amellyel idén már a testvérvárosi kapcsolat 26 éves évfordulóját ünnepli Fehérvár. A Városházán Balsay István, az 1991-es testvérvárosi szerződést aláíró egykori polgármester is köszöntötte a kórust, kiemelve, hogy az elmúlt hét folyamán a Schwäbisch Gmünd Baráti Körrel vendégeskedett a német városban, ahol a város jelenlegi és korábbi polgármesterével is találkozva értékelték a testvérvárosi kapcsolatok elmúlt 26 évét.
Balsay István elmondta, jó döntésnek bizonyult, hogy megkötötték a testvérvárosi szerződést annak idején német várossal, hiszen azóta számos civil szervezet, kórus, iskola és óvoda fűzte szorosabbra kapcsolatát német partnerével.
A Városházán Égi Tamás alpolgármester is köszöntötte a kórus tagjait. Elmondta, hogy jól ismeri a várost, ahová családi szálak is kötik, hiszen nagynénje a schwäbisch gmündi St. Loreto iskolában tanult. A német diákoknak azt kívánta, hogy érezzék jól magukat Fehérváron és ismerkedjenek meg a város nevezetességeivel.

A Szent Mihály katolikus ifjúsági fiú kórus tagjai szerdáig lesznek Székesfehérváron, majd ezt követően tovább utaznak Budapestre és Pécs környékét is felfedezik majd. A schwabisch gmündi Szent Mihály templomhoz kötődő fiúkórus elsősorban egyházi kórusműveket ad elő, de világi darabok is szerepelnek a repertoárjukban. Énektudásukból délben a Városház téren ízelítőt adtak a fehérváriaknak is.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 18. 07:38, csütörtök | Bulvár
Sean Paul 2026 májusában a Budapest Parkban ad koncertet
Sean Paul jamaicai előadó 2026. május 17-én először lép fel Budapesten, a Budapest Parkban – közölték a szervezők az MTI-vel.
2025. December 18. 07:37, csütörtök | Külföld
Az EP támogatja az orosz gáz teljes és kötelező kivezetését
2025. December 18. 07:37, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: újabb beruházásokat hajt végre Magyarországon az amerikai Scrub Daddy és Formlabs
2025. December 18. 07:35, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor háború miatti baloldali megszorításokról beszélt
A magyarok nem akarják, hogy a háború miatt növekedjenek a terheik és elutasítják a baloldali megszorításokat - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalára szerdán feltöltött videóban.
