Városlista
2026. február 1, vasárnap - Ignác

Hírek

2022. Május 13. 12:06, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Szándékosan gyújtogatott, meghaltak miatta ketten

Szándékosan gyújtogatott, meghaltak miatta ketten

Életfogytiglani fegyházbüntetéssel sújtotta a két halálos áldozatot követelő rákospalotai gyújtogatás miatt megvádolt férfit a Fővárosi Törvényszék csütörtökön kihirdetett elsőfokú, nem jogerős ítéletében

- tudatta a bíróság sajtóosztálya közleményben az MTI-vel. Az ítélet szerint a férfi 2020 júliusától egy építési vállalkozónál dolgozott, aki szállást is biztosított neki rákospalotai házának melléképületében. Ugyanabban a melléképületben kapott szállást egy a vállalkozó alkalmazásában álló másik férfi és felesége, valamint kiskorú unokájuk. A vádlott italozó életmódja miatt többször konfliktusba keveredett munkaadójával, ami 2020. november 22-én dulakodásig fajult. Ekkor a vállalkozó felmondott a vádlottnak és felszólította, hogy másnap reggel hagyja el az ingatlant.

A vádlott hajnalban tűzifát rakott a vállalkozó kocsija alá és meggyújtotta. Ezután távozott, nem törődve azzal, hogy a tűz a garázsból átterjedhet a felette lévő lakóhelyiségekre. A tűz következtében megszólaló autóriasztó hangjára a melléképületben élő család férfi tagja kimenekítette unokáját a tetőre, ám a tűz és a nagy füst miatt feleségével együtt bent rekedt a lakrészben. Mindketten életüket vesztették.

A vádlott cselekménye következtében a kiskorú sértett életveszélyes vagy akár halált okozó sérülést is szenvedhetett volna.

A vádlott a tűzzel 60 millió forint kárt is okozott.

Mindezek alapján a Fővárosi Törvényszék első fokon különös kegyetlenséggel, több személy sérelmére, különös visszaesőként, 14. életévét be nem töltött személy, továbbá védekezésre képtelen személy sérelmére elkövetett emberölés, valamint különösen nagy kárt okozó rongálás miatt életfogytiglani fegyházra ítélte a férfit azzal, hogy legkorábban 30 év után bocsátható feltételes szabadságra.

Az ügyészség tudomásul vette, a vádlott és védője azonban fellebbezett a döntés ellen, így az nem jogerős, a két halálos áldozatot követelő rákospalotai gyújtogatás büntetőpere másodfokon folytatódik majd.

A törvényszék a vádlott letartóztatását fenntartotta a másodfokú eljárás jogerős befejezéséig.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 01. 14:00, vasárnap | Belföld

Orbán Balázs szerint ukrán jólét lesz a magyar jövőből, ha nem vigyázunk

Ha nem vigyázunk, elveszik a magyar jövő és ukrán jólét lesz belőle - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója a Digitális Polgári Körök (DPK) által szervezett háborúellenes gyűlésen szombaton Hatvanban.

2026. Február 01. 08:31, vasárnap | Belföld

Csézy is csatlakozott a Tiszához

Hatalmas örömmel jelentem be, hogy Csézy lesz a TISZA képviselőjelöltje a mezőkövesdi központú Borsod-Abaúj-Zemplén megyei 7-es választókerületben - írta ki Facebook-oldalára Magyar Péter.

2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld

Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket

- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.

2026. Január 31. 12:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: a magyar kormány elfogadhatatlannak tartja a kollektív bűnösség elvét

Egy szlovákiai magyar politikust elvittek a rendőrök a pozsonyi tüntetésről.