Hírek
2024. November 27. 08:13, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Szijjártó Péter: magyar technológiával jöhet létre a keleti és a nyugati fizetési rendszerek harmonizációja

A kínai-európai együttműködés egész új dimenzióba kerülhetne a keleti és a nyugati fizetési rendszerek harmonizációjával, ami magyar közreműködéssel jöhet létre -
- jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden Pekingben.
A minisztérium közleménye szerint a tárcavezető arról számolt be Facebook-bejegyzésében, hogy a magyar Cardnet és a kínai Macau Pass megállapodást írt alá a kínai és az európai fizetési és elszámolási rendszereket összekötő fizetési platform létrehozásáról.
"A kínai-európai együttműködés egészen új dimenzióba kerülhet(ne), ha sikerül harmonizálni a keleti és a nyugati fizetési rendszereket" - írta.
"Nagy dolog, hogy ez a mérföldkő minden bizonnyal magyar közreműködéssel, magyar technológiával jöhet létre"
- tette hozzá.
Szijjártó Péter ezt követően rámutatott, hogy egyre több kínai turista érkezik Magyarországra, ugyanis mára heti huszonegy járat indul a kínai nagyvárosokból Budapestre, másrészt nagyon sok magyar él a vízummentes beutazás lehetőségével a kelet-ázsiai országban.
"Tehát mindkét irányban nőtt a turizmus. És hiszem, hogy ha létrejön egy közös fizetési platform, akkor még vonzóbb lesz egymás országaiba utazni" - fogalmazott.
Ezért ismét fontos mérföldkőnek nevezte a Cardnet és a Macau Pass közötti megállapodást, amelynek nyomán a jövőben mind a magyar, mind a kínai állampolgárok sokkal könnyebben fizethetnek a másik országban.
"Ezért én a turizmus további növekedésére számítok Kína és Magyarország között" - jegyezte meg.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld
15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
2025. Július 31. 07:46, csütörtök | Belföld
Százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben
A pótfelvételivel együtt százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben
2025. Július 31. 06:00, csütörtök | Belföld
Továbbra is változatlan feltételekkel érvényesíthető a négy vagy több gyermeket nevelő anyák kedvezménye
A négy vagy többgyermekes anyáknak 2020. január 1-je óta a kereső tevékenységből származó jövedelmük után nem kell szja-t fizetniük, ebben semmilyen változás nem történt.
2025. Július 30. 13:23, szerda | Belföld
Ma indul az új adategyeztetési kampány; a NAV ezúttal a hibás bevallásgyakoriságra figyelmeztet
A NAV ma értesíti azokat az adózókat, akik online számlaadat-szolgáltatásaik és pénztárgépadataik alapján 2025-ben átlépték az éves áfabevallásra vonatkozó értékhatárt, mégsem váltottak havi vagy negyedéves bevallásra.