Városlista
2026. augusztus 2, vasárnap - Lehel

Hírek

2012. Május 18. 07:13, péntek | Belföld
Forrás: mno / MTI

Szombattól változások lesznek a Balatonnál

Szombattól változások lesznek a Balatonnál

Szombattól sűrűbben és tovább közlekedik a balatoni komp Szántód és Tihany között. A következő, pünkösdi hétvégén több hajót indítanak, mint amennyi a tavaszi menetrendben szerepel.

Kapócs Ferenc, a Balatoni Hajózási Zrt. kereskedelmi igazgatója arról tájékoztatta az MTI-t csütörtökön, hogy szombattól 40 percenként közlekedik a balatoni komp, Szántódról reggel 6 óra 40 perc és este 9 óra 20 perc között, Tihanyból reggel 7 óra és este 9 óra 40 perc között.

A következő, pünkösdi hétvége három napján a Siófok–Balatonfüred–Tihany, a Balatonföldvár–Tihanyrév–Tihany, valamint a Fonyód–Badacsony útvonalakon közlekedő menetrend szerinti hajók az érvényben lévő tavaszi menetrend helyett az előszezoni, illetve a főszezoni menetrend szerint, nagyobb járatszámmal fognak közlekedni, továbbá 9 kikötőből indulnak sétahajók.

Május 27-én, gyermeknapon a szülőkkel együtt utazó gyerekek 14 éves korig ingyen hajózhatnak majd.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 02. 13:00, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 31. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Augusztus 02. 13:00, vasárnap | Belföld

Hőség - Gajdos László: érezhetően csökkent a vízfogyasztás Szentendrén a takarékossági felhívás nyomán

Érezhetően csökkent a vízfogyasztás Szentendrén, ezen belül is Pismány városrészben az önkéntes víztakarékosságra felszólító felhívás nyomán, ugyanakkor továbbra is érvényben marad a harmadfokú vízhasználati korlátozás

2026. Augusztus 02. 11:00, vasárnap | Belföld

Hőség - Változik az ügyfélszolgálatok rendje a NAV-nál a jövő héten

Az adóhivatal ügyfélszolgálatain jövő héten is intézhetőek az adóügyek, de a rendkívüli körülmények miatt a személyes ügyfélfogadást hétfőtől szerdáig a helyszínek adottságaihoz igazítják.

2026. Augusztus 02. 09:39, vasárnap | Belföld

Robert Fico: Szlovákia kész árammal segíteni Magyarországnak

A szlovák kormányfő szerint Paks leállítása példatlan energiakrízist eredményezne.