Hírek
2017. Szeptember 12. 16:06, kedd |
Helyi önkormányzati
Forrás: szekesfehervar.hu
Teljes felújítás és kazáncsere kezdődik a Szedreskerti fűtőműben
Kezdődik a felújítás a Szedreskerti lakónegyen fűtőművében, ahol jelenleg három 4.7MW-os régi kazán található.
Ezek helyett három új 5 MW-os szerkezetet építenek be, zajszigetelik az épületet és a homlokzat is megújul. A felújítás első ütemének munkái a napokban kezdődneTeljesen k és január végéig tartanak majd.
A Szedreskerti fűtőmű a 70-es évek elején létesült a Szedreskerti lakónegyed hőellátására. A kazánházban jelenleg három 4,7 MW hőteljesítményű gázkazán van, azonban a kazánok, valamint a kazánházi berendezések kora, műszaki állapota indokolja a cserét és a teljes felújítást.
Galló Ferenc kazánfűtő 1972-ben kezdett dolgozni a szedreskerti fűtőműben (akkori nevén a Pintér Károly lakótelepi fűtőműben) és néhány nap múlva innen is megy nyugdíjba.

A felújítás során három ütemben három darab 5MW-os, a szigorított műszaki színvonalnak és környezetvédelmi előírásoknak megfelelő kazánt telepítenek, továbbá zajszigetelik az épületet, melynek homlokzata is megújul.
Amikor a Szedreskerti távhőszolgáltatási rendszert a Királysori és a Bakony utcai erőműhöz csatlakoztatták, gyakorlatilag a szedreskerti erőmű kizárólag tartalék szerepet töltött be - mondta Szauter Ákos a Széphő Zrt vezérigazgatója. Évente pár napot üzemelt, idén például kettő napot, amikor a Királysori erőmű karbantartását végezték. A Királysori erőmű Bakony utcába telepítése kapcsán azonban újra felértékelődik a szerepe a szedreskerti kazánháznak.
Most láthatjuk így utoljára a szedreskerti fűtőművet

A most kezdődő első ütemben egy 5MW-os kazánt telepítenek és megújul az épület homlokzata is. A munkával január végéig végeznek a szakemberek.

Ezek érdekelhetnek még
2025. November 02. 08:40, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 44. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2025. November 02. 08:39, vasárnap | Életmód
Szolnoki Szabolcs: megszületett Magyarország első mesterséges intelligencia törvénye
2025. November 02. 08:38, vasárnap | Kék hírek
Halálos lakástűz Téten
Egy nő meghalt a Győr-Moson-Sopron vármegyei Téten, ahol szombaton tűz keletkezett egy családi házban - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szóvivője az MTI-vel.
2025. November 02. 08:37, vasárnap | Sport
Labdarúgó NB I - A Ferencváros nyerte a 228. örökrangadót
A címvédő Ferencváros 4-1-re győzött az MTK Budapest ellen a labdarúgó Fizz Liga 12. fordulójának szombat esti rangadóján.
