Városlista
2026. augusztus 3, hétfő - Hermina

Hírek

2015. Október 27. 07:36, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Tizenheten kaptak idén elnöki kegyelmet

Tizenheten kaptak idén elnöki kegyelmet

A korábbinál magasabb arányban élt idén kegyelmi jogkörével Áder János köztársasági elnök, aki szeptember végéig 512 kérelemből 17-et részesített pozitív elbírálásban

- ismerteti az Igazságügyi Minisztérium statisztikáját keddi számában a Magyar Hírlap.
A lap szerint az államfő a kérelmezők számához és az előző évekhez viszonyítva is magasabb arányban adott kegyelmet: a kérelmek 3,32 százaléka részesült pozitív elbírálásban.

Áder János tavaly mindössze négy esetben gyakorolt kegyelmet, ami az elmúlt tizenhárom év legalacsonyabb adatát jelentette.

Számszerűleg eddig Mádl Ferenc bírálta el pozitívan a legtöbb kérvényt, 2004-ben negyvenet, arányaiban pedig Sólyom László adott a legtöbb estben kegyelmet, 2008-ban a kérelmezők 3,38 százalékának.

Az összesítés szerint 2002 óta 13 866 elítélt nyújtott be kegyelmi kérvényt, de a mindenkori államfők csak 276 főnek engedték el a büntetését, ami két százalékos arányt jelent.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 02. 13:00, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 31. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Augusztus 02. 13:00, vasárnap | Belföld

Hőség - Gajdos László: érezhetően csökkent a vízfogyasztás Szentendrén a takarékossági felhívás nyomán

Érezhetően csökkent a vízfogyasztás Szentendrén, ezen belül is Pismány városrészben az önkéntes víztakarékosságra felszólító felhívás nyomán, ugyanakkor továbbra is érvényben marad a harmadfokú vízhasználati korlátozás

2026. Augusztus 02. 11:00, vasárnap | Belföld

Hőség - Változik az ügyfélszolgálatok rendje a NAV-nál a jövő héten

Az adóhivatal ügyfélszolgálatain jövő héten is intézhetőek az adóügyek, de a rendkívüli körülmények miatt a személyes ügyfélfogadást hétfőtől szerdáig a helyszínek adottságaihoz igazítják.

2026. Augusztus 02. 09:39, vasárnap | Belföld

Robert Fico: Szlovákia kész árammal segíteni Magyarországnak

A szlovák kormányfő szerint Paks leállítása példatlan energiakrízist eredményezne.