Városlista
2025. szeptember 16, kedd - Edit

Hírek

2019. December 21. 05:03, szombat | Belföld
Forrás: mti - ilusztráció: pixabay

Tizenkét év után azonosítottak egy gyilkost Zalában

Tizenkét év után azonosítottak egy gyilkost Zalában

Emberölés bűntette miatt emeltek vádat egy nagykanizsai férfi ellen, aki 12 évvel ezelőtt megölt egy 81 éves embert - közölte a Zala Megyei Főügyészség szóvivője pénteken az MTI-vel.

Pirger Csaba tudatta: a hajléktalan életmódot folytató férfi 2007 decemberében ittas állapotban betört az édesanyja házával szomszédos lakásba. A zajra felébredő 81 éves férfit durván és kitartón bántalmazta, aminek következtében az a helyszínen meghalt.

A Zala Megyei Rendőr-főkapitányság korábbi tájékoztatása szerint a 12 évvel ezelőtti gyilkosság gyanúsítottját júniusban fogták el.

A rendőrök 2007-ben genetikai azonosításra alkalmas nyomokat rögzítettek, de akkor a szakértői vizsgálatok nem hoztak pozitív eredményt. A férfit, akit a rendőrség már 2007-ben lehetséges elkövetőként kezelt, a helyszínen talált genetikai nyomok alapján áprilisban egyértelműen azonosítani tudták.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország minden támadás ellenére felgyorsítja a Paks II. atomerőmű építését

Magyarország minden támadás, minden akadályozási kísérlet ellenére felgyorsítja a paksi bővítést, így a következő évtized elejére működésbe is léphetnek az új atomerőművi blokkok -

2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld

Balatoni Katalin: a magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot

A magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot, azonban abban biztosak lehetünk, hogy a tudásuk így is nemzetközi szinten kiemelkedő

2025. Szeptember 16. 07:41, kedd | Belföld

Orbán Viktor szerint a barbarizmus vert gyökeret Svédországban

Barbarizmus vert gyökeret Európa egyik legnagyobb nemzetének hazájában, Svédországban a hagyományos értékek elhagyása, a józan ész mellőzése és a gyenge kormányzás következtében - írta Orbán Viktor az X-en hétfőn.